Pirmojo puslapio fragmentas

Šiame numeryje:

• Abiturientams aidi paskutinis skambutis (1 puslapis).
  • Interviu su Patricija Kirilova (2 puslapis).
  • Kalbiname Nomedą Gaižiūtę (3 puslapis).
  • 2018 metų olimpiadų prizininkai (4 puslapis).

Skaitykite visą „45 minutės“ Nr. 38.

Parodėlės pristatymo akimirka

Spalio 15 dieną ugdymo skyriuje „Sartukas“ pedagogės Birutė Razmanavičienė ir Vida Juškienė sukvietė mokinius ir mokytojus į Rudenėlio šventę. Pagrindinis šventės tikslas – plėsti žinias apie daržoves ir vaisius, pasikalbėti apie jų naudą žmogaus sveikatai, pasidžiaugti rudens gėrybėmis. Renginio metu mokiniai bandė įminti mįsles, žaidė žaidimus, prisiminė vaisių ir daržovių naudą. Diskusijų metu mokiniai dalinosi savo mėgstamų patiekalų receptais iš daržovių.

Didžiausią įspūdį šventės dalyviams padarė rudens parodėlė. Mokiniai kūrė darbelius ir kompozicijas iš rudens gėrybių.

Mokytojos Vida Juškienė, Birutė Razmanavičienė.
Nuotraukos autorė mokytoja Irma Janušauskienė

b_420_0_16777215_01_images_aktualijos_nuotolis.jpg

Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos direktoriaus 2022 m. vasario 4 d. įsakymu „Dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo 8 klasėje“ Nr. VA-16, 8 klasėje įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas ir stabdomas ugdymo procesas kontaktiniu būdu nuo vasario 7 d. iki vasario 11 d. Šiomis dienomis ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu.

Įsakymas dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo 8 klasėje

Pasiruošę rungtis

Nuo 2021 m. rugsėjo mėnesio 7-8 klasių mokiniai turi naują veiklą – „Stalo žaidimų akademiją“. Kartą per savaitę mokiniai susirenka į gimnazijos skaityklą žaisti įvairių stalo žaidimų. Labiausiai pamėgti žaidimai: „5 sekundės“, „Alias“, „Monopolis“, „Lietuva“, „Skrable“, „Uno“ kortos ir kiti. Žaidimų metu mokiniai mokosi analizuoti, suprasti informacinį tekstą (žaidimo instrukciją), stiprina tarpusavio santykius, smagiai praleidžia laiką po pamokų.

Abi komandos

Antradienį gimnazijos skaitykloje dvi mišrios Stalo žaidimų akademijos komandos susitiko finaliniame varžytuvių etape. Komandas sudarė po vieną klasės deleguotą, mokytojo rekomenduotą ar pasisiūliusį kiekvienos klasės (5-8) narį. Jie burtų keliu pasiskirstė į dvi komandas po keturis narius: pirmoji komanda – Ugnius Čepėnas (5 kl.),Orestas Naprys (6 kl.), Aidas Čepėnas (7 kl.), Uršulė Krikščionaitytė (8 kl.); antroji komanda- Brendonas Kindurys (5 kl.), Tadas Meškauskas (6 kl.), Justė Petrauskaitė (7 kl.), Matas Liepinaitis (8 kl.). Komandų narius atlydėjo gausus palaikytojų būrys iš kiekvienos klasės.

Kūrybinė užduotis

Nieko nėra geriau už gyvą susitikimą! Tai patvirtino ir 5-6 klasių mokiniai po susitikimo su vaikų ir jaunimo knygų vertėja Indre Dalia Klimkaite ir fotografe, dailininke Vilija Visockiene. Pirmoji pažintis su vertėja vyko virtualiai, todėl šįkart nutarėm susitikti gyvai ir daugiau sužinoti apie verstines knygas, jų iliustravimą, leidimą. Juk vertėjas irgi savotiškas rašytojas.

"Nėra prasmės prisiminti praeities, jei ji neturi įtakos dabarčiai."
Č. Dikensas