Pirmojo puslapio fragmentas

Šiame numeryje:

• Abiturientams aidi paskutinis skambutis (1 puslapis).
  • Interviu su Patricija Kirilova (2 puslapis).
  • Kalbiname Nomedą Gaižiūtę (3 puslapis).
  • 2018 metų olimpiadų prizininkai (4 puslapis).

Skaitykite visą „45 minutės“ Nr. 38.

Parodėlės pristatymo akimirka

Spalio 15 dieną ugdymo skyriuje „Sartukas“ pedagogės Birutė Razmanavičienė ir Vida Juškienė sukvietė mokinius ir mokytojus į Rudenėlio šventę. Pagrindinis šventės tikslas – plėsti žinias apie daržoves ir vaisius, pasikalbėti apie jų naudą žmogaus sveikatai, pasidžiaugti rudens gėrybėmis. Renginio metu mokiniai bandė įminti mįsles, žaidė žaidimus, prisiminė vaisių ir daržovių naudą. Diskusijų metu mokiniai dalinosi savo mėgstamų patiekalų receptais iš daržovių.

Didžiausią įspūdį šventės dalyviams padarė rudens parodėlė. Mokiniai kūrė darbelius ir kompozicijas iš rudens gėrybių.

Mokytojos Vida Juškienė, Birutė Razmanavičienė.
Nuotraukos autorė mokytoja Irma Janušauskienė

Vytauto Didžiojo universitete

Apie etikos „Moralinės dilemos“ konkursą Ig-IIg klasėms sužinojau iš savo etikos mokytojos Ilonos Šukienės. Man visada buvo smalsu dalyvauti panašiuose konkursuose, kurių metu gali ne tik išbandyti save, bet ir įgauti naujos patirties, naujų žinių.

Aktyvūs susitikimo dalyviai

Publicistė, rašytoja Gintarė Adomaitytė yra pasakiusi: „Kalbėtis apie knygas lygiai toks pat džiaugsmas, kaip ir skaityti.“ Todėl sausio 28 dienos popietę Dusetų K. Būgos viešojoje bibliotekoje apie knygas su jaunaisiais skaitytojais kalbėjosi vienas populiariausių vaikų rašytojų – Tomas Dirgėla. Rašytojas Dusetose svečiuojasi jau nebe pirmą kartą. Šįkart jis pristatė knygą „Benas – sapnų siuvėjas“, pretenduojančia tapti geriausia 2019 Metų knyga vaikams.

XVI abiturientų laida

Paskutinis skambutis –  svarbi šventė kiekvienam abiturientui, nes po jos prasideda savarankiškas gyvenimas, atsiveria naujos galimybės. Nors dabartinė situacija neleido visiems paskutinį kartą susirinkti į gimnaziją, ši diena nebuvo pamiršta. XVI laidos dvyliktokai, tęsdami tradicijas, puošė savo automobilius bei visą naktį garsiai važinėdami miestelio gatvėmis leido sau pabėgti nuo egzaminų keliamo nerimo.

Įeinant į gimnazijos patalpas visus prašome dėvėti veido kaukes, dezinfekuoti rankas bei laikytis saugaus atstumo.

Bus ribojamas tėvelių ir globėjų, kurie atlydės vaikus rugsėjo 1 dieną vaikus į mokyklą, patekimas į gimnazijos patalpas. Tėvelių, kurių vaikai į mokyklą ateina pirmą kartą (t. y. naujai atvykstančių, priešmokyklinės grupės vaikų ir 1 klasės mokinių) prašome patalpose užtrukti ne ilgiau kaip 15 min., o tėvelius, kurių vaikai į mokyklą ateina ne pirmą kartą, likti lauke.

Į gimnaziją negali atvykti asmenys (mokiniai, mokytojai, kiti darbuotojai, tėvai (globėjai, rūpintojai), kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3°C ir daugiau), kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) ar kuriems privaloma izoliacija izoliacijos laikotarpiu.

Per pirmąją pamoką bus aptariamos pasikeitusios taisyklės gimnazijoje, asmens higienos, socialinio atstumo laikymosi svarba ir kita svarbi informacija.

Ugdymas nuo rugsėjo 1 d. vyks įprastu būdu – gimnazijos patalpose, laikantis rekomenduojamų saugumo sąlygų.

Pamokos vyks klasėse. Mokiniai mokysis:

• Priešmokyklinės grupės vaikai, 1-4 klasių mokiniai – I aukšte,
  • 5-8 klasių mokiniai – II aukšte,
  • I-II gimnazijos klasių mokiniai – III aukšte,
  • III-IV gimnazijos klasių mokiniai – naujojo pastato antrajame aukšte.

Mokinių judėjimas gimnazijoje nuo rugsėjo 2 dienos

Į gimnazijos patalpas mokiniai įeina ir išeina:

• priešmokyklinės grupės vaikai, 1-4 klasių mokiniai – pro įėjimą iš vidinio kiemo nuo valgyklos pusės,
  • 5-8 ir I-II gimnazijos klasių mokiniai – pro pagrindinį įėjimą,
  • III-IV gimnazijos klasių mokiniai pro sporto salę nuo stadiono pusės.

Nuo rugsėjo 2 dienos pamokos vyks pagal skelbiamą pamokų tvarkaraštį.

Maitinimas

Pietauti gimnazijos valgykloje bus galima nuo rugsėjo 2 dienos taip:

• priešmokyklinės grupės vaikai ir 1-4 klasių mokiniai – pagal atskirą grafiką, kurį paskelbs mokytojos,
  • 5-6 klasių mokiniai – 10.40-10.55 val.
  • 7-8 klasių mokiniai – 10.55-11.10 val.
  • I-II gimnazijos klasių mokiniai – 11.55-12.05 val.
  • III-IV gimnazijos klasių mokiniai – 12.05-12.15 val.

SVARBU
Į gimnaziją visi mokiniai (išskyrus vaikus iki 6 metų) įeina su veido apsaugos priemonėmis. Kaukes galima nusiimti tik įėjus į klasę. Klasėje kaukių galima nedėvėti. Koridoriuose ir valgykloje kaukės – privalomos.

Mokinių pavėžėjimas

Mokiniai bus pavežami mokykliniais autobusais pagal patvirtintą maršrutų grafiką (galiojusį seniau). Į autobusą mokiniai bus priimami tik dėvintys apsaugines veido kaukes. Autobuse kaukių dėvėjimas – privalomas. Rekomenduojame tėvams aprūpinti vaikus daugkartinio naudojimo kaukėmis.

Gimnazijos direktorius

"Jei milijonas žmonių tiki kvailu dalyku, tai tebėra kvailas dalykas."
Franko kvailybės taisyklė