Po paskutinio rato

Ir šiais mokslo metais mūsų gimnazija, paskatinta mūsų medikės Ligitos Gaulytės, prisijungė prie respublikinės akcijos „Apibėk mokyklą“, kurioje dalyvauja 300 šalies ugdymo įstaigų. Akcijos tikslas – skatinti mokinių fizinį aktyvumą, ugdyti įprotį kuo daugiau laiko praleisti lauke aktyviai judant.

Pirmojo puslapio fragmentas

Šiame numeryje:

• Abiturientams aidi paskutinis skambutis (1 puslapis).
  • Interviu su Patricija Kirilova (2 puslapis).
  • Kalbiname Nomedą Gaižiūtę (3 puslapis).
  • 2018 metų olimpiadų prizininkai (4 puslapis).

Skaitykite visą „45 minutės“ Nr. 38.

Parodėlės pristatymo akimirka

Spalio 15 dieną ugdymo skyriuje „Sartukas“ pedagogės Birutė Razmanavičienė ir Vida Juškienė sukvietė mokinius ir mokytojus į Rudenėlio šventę. Pagrindinis šventės tikslas – plėsti žinias apie daržoves ir vaisius, pasikalbėti apie jų naudą žmogaus sveikatai, pasidžiaugti rudens gėrybėmis. Renginio metu mokiniai bandė įminti mįsles, žaidė žaidimus, prisiminė vaisių ir daržovių naudą. Diskusijų metu mokiniai dalinosi savo mėgstamų patiekalų receptais iš daržovių.

Didžiausią įspūdį šventės dalyviams padarė rudens parodėlė. Mokiniai kūrė darbelius ir kompozicijas iš rudens gėrybių.

Mokytojos Vida Juškienė, Birutė Razmanavičienė.
Nuotraukos autorė mokytoja Irma Janušauskienė

„Gėlių pieva“

Sausio 30 d. ugdymo skyriaus „Sartukas“ lavinamosios ir socialinių įgūdžių (darbinio ugdymo) klasės mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje, kurios tema „Spalvoto sniego šalyje“. Pasaulio pažinimo ir technologijų integruotoje pamokoje mokiniai susipažino su pavasarinių gėlių įvairove, trafaretų pagalba kūrė gėlių pievą.

Prie S. Nėries memorialinio muziejaus

Pusė mokslo metų prabėgo žaibišku greičiu. Pirmasis pusmetis jau įveiktas. Kažkam gal ir džiugu, dažniau pasirodo saulė ir artėja taip visų mokinių laukiamos vasaros atostogos. Tačiau mums, dvyliktokams, nėra laiko džiūgauti ar atsipalaiduoti, mūsų laukia svarbus gyvenimo žingsnis – egzaminai ir tolimesnio gyvenimo pasirinkimas. Prasidėjus atostogoms, vieni mokiniai džiaugėsi gražiu oru, kiti ilsėjosi, gal kas nors ir mokėsi, tačiau mes nusprendėme nešvaistyti laiko veltui ir nuvykti į dar vieną edukacinę kelionę.

Urtė Neniškytė

Mūsų gimnazija šiemet dalyvauja projekte „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Projekto dalyviai lankosi mokyklose su mokiniais kalbėti apie pilietiškumą, galimybes visiems prisidėti prie valstybės kūrimo, padrąsinti, sprendžiant jauniems žmonėms rūpimus klausimus, įkvėpti karjeros galimybėms, palaikyti jų motyvaciją mokytis ir siekti aukščiausių tikslų. Neuromokslininkė Urtė Neniškytė – tai trečias projekto dalyvis, apsilankęs mūsų gimnazijoje.

"Jei geru atsilyginsi už bloga, kuo už gera atsidėkosi?"
Konfucijus