Mokiniai atlieka užduotis

Lietuvių tauta gyvuos, kol bus gyva mūsų kalba. Todėl kovo 7 dieną Dusetų kultūros centre vyko viktorina „Kalbos neišsenkanti versmė“, skirta pradinių klasių mokiniams pasitikrinti savo gimtosios lietuvių kalbos žinias.

Po paskutinio rato

Ir šiais mokslo metais mūsų gimnazija, paskatinta mūsų medikės Ligitos Gaulytės, prisijungė prie respublikinės akcijos „Apibėk mokyklą“, kurioje dalyvauja 300 šalies ugdymo įstaigų. Akcijos tikslas – skatinti mokinių fizinį aktyvumą, ugdyti įprotį kuo daugiau laiko praleisti lauke aktyviai judant.

Pirmojo puslapio fragmentas

Šiame numeryje:

• Abiturientams aidi paskutinis skambutis (1 puslapis).
  • Interviu su Patricija Kirilova (2 puslapis).
  • Kalbiname Nomedą Gaižiūtę (3 puslapis).
  • 2018 metų olimpiadų prizininkai (4 puslapis).

Skaitykite visą „45 minutės“ Nr. 38.

Dvyliktokai palydi pirmokus

Vis dažniau, eidamas taku tarp medžių, įsiveli į voratinklį, saugaisi, kad kokia apsnūdusi bitė neįgeltų. Štai mama į rankas įduoda grėblį, o vėliau ir krepšį obuoliams. Spėji pajusti, kad vasaros vakarai visai nebešilti, o rytais pasitinka balta migla. Televizijos ekranus išmargina reklamos apie mokyklinių prekių akcijas. Tuomet jau tikrai suvoki, kad ruduo, o mokslo metų pradžia visai čia pat.

Parodėlės pristatymo akimirka

Spalio 15 dieną ugdymo skyriuje „Sartukas“ pedagogės Birutė Razmanavičienė ir Vida Juškienė sukvietė mokinius ir mokytojus į Rudenėlio šventę. Pagrindinis šventės tikslas – plėsti žinias apie daržoves ir vaisius, pasikalbėti apie jų naudą žmogaus sveikatai, pasidžiaugti rudens gėrybėmis. Renginio metu mokiniai bandė įminti mįsles, žaidė žaidimus, prisiminė vaisių ir daržovių naudą. Diskusijų metu mokiniai dalinosi savo mėgstamų patiekalų receptais iš daržovių.

Didžiausią įspūdį šventės dalyviams padarė rudens parodėlė. Mokiniai kūrė darbelius ir kompozicijas iš rudens gėrybių.

Mokytojos Vida Juškienė, Birutė Razmanavičienė.
Nuotraukos autorė mokytoja Irma Janušauskienė

Edukacija

Antanas Miškinis – sudėtingo likimo prieškario poetas neoromantikas, kuriam teko patirti ir kritikos bei skaitytojų pripažinimą, ir priverstinę užmarštį.

"Ant kvailumo pamatų nepastatysi proto pastato."
M. de Servantesas