Pirmojo puslapio fragmentas

Šiame numeryje:

• Abiturientams aidi paskutinis skambutis (1 puslapis).
  • Interviu su Patricija Kirilova (2 puslapis).
  • Kalbiname Nomedą Gaižiūtę (3 puslapis).
  • 2018 metų olimpiadų prizininkai (4 puslapis).

Skaitykite visą „45 minutės“ Nr. 38.

Parodėlės pristatymo akimirka

Spalio 15 dieną ugdymo skyriuje „Sartukas“ pedagogės Birutė Razmanavičienė ir Vida Juškienė sukvietė mokinius ir mokytojus į Rudenėlio šventę. Pagrindinis šventės tikslas – plėsti žinias apie daržoves ir vaisius, pasikalbėti apie jų naudą žmogaus sveikatai, pasidžiaugti rudens gėrybėmis. Renginio metu mokiniai bandė įminti mįsles, žaidė žaidimus, prisiminė vaisių ir daržovių naudą. Diskusijų metu mokiniai dalinosi savo mėgstamų patiekalų receptais iš daržovių.

Didžiausią įspūdį šventės dalyviams padarė rudens parodėlė. Mokiniai kūrė darbelius ir kompozicijas iš rudens gėrybių.

Mokytojos Vida Juškienė, Birutė Razmanavičienė.
Nuotraukos autorė mokytoja Irma Janušauskienė

b_420_0_16777215_01_images_aktualijos_nuotolis.jpg

Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos direktoriaus 2022 m. vasario 4 d. įsakymu „Dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo 8 klasėje“ Nr. VA-16, 8 klasėje įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas ir stabdomas ugdymo procesas kontaktiniu būdu nuo vasario 7 d. iki vasario 11 d. Šiomis dienomis ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu.

Įsakymas dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo 8 klasėje

Abiturientai su auklėtoja

Vasario 11 dieną mūsų gimnazijoje vyko viena smagiausių ir įsimintiniausių švenčių– Šimtadienis. Dėl pasaulyje siaučiančios pandemijos renginys šiemet buvo kiek kitoks. Jis vyko ne Dusetų kultūros centre, o gimnazijos skaitykloje, mažame dvyliktokų ir vienuoliktokų būrelyje. Šventę puikiai vedė vienuoliktokės Kornelija Barzdaitė ir Ilvydė Ragėnaitė. Gaila, kad negalėjo dalyvauti nei abiturientų draugai, nei artimi giminaičiai. Tačiau šventinė nuotaika dėl to visai neišblėso.

Pasakojimas apie du sietus

Vasario 16-oji Lietuvos žmonėms ypatinga diena. Visi švenčia Valstybės atkūrimo dieną. Mūsų gimnazija, nors ir anksčiau, prieš išeinant žiemos atostogų, paminėjo šią dieną. Visą dieną gimnazijos fojė, TV ekrane, buvo demonstruojamos skaidrės apie Nepriklausomybės atkūrino dieną. Mokiniams buvo priminta, kad 1918 metais vasario 16 dieną Lietuvos Tarybos nariai Vilniuje pasirašė dokumentą, skelbiantį, kad atkuriama Lietuvos Valstybė. Ji atsižada nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. Tolimesnis valstybės likimas bei santvarka buvo patikėta kurti Atkuriamajam Seimui. Taip pat mokiniai galėjo grožėtis nuostabiais Lietuvos vaizdais.

5-6 klasių mokiniai

Vykdydami „Kokybės krepšelio“ projektą, organizavome susitikimą su knygos „Klampynių kronikos 3. Pamiršti dievai“ autore Neringa Vaitkute ir kalbėjomės apie šią knygą, kuri dalyvauja 2021 Metų knygos paaugliams rinkimuose. Štai ką rašo mokiniai po susitikimo:

"Kai pagaliau atrandate tobulą moterį, paaiškėja, kad ji laukia tobulo vyro."
Janda dėsnis