Po paskutinio rato

Ir šiais mokslo metais mūsų gimnazija, paskatinta mūsų medikės Ligitos Gaulytės, prisijungė prie respublikinės akcijos „Apibėk mokyklą“, kurioje dalyvauja 300 šalies ugdymo įstaigų. Akcijos tikslas – skatinti mokinių fizinį aktyvumą, ugdyti įprotį kuo daugiau laiko praleisti lauke aktyviai judant.

Pirmojo puslapio fragmentas

Šiame numeryje:

• Abiturientams aidi paskutinis skambutis (1 puslapis).
  • Interviu su Patricija Kirilova (2 puslapis).
  • Kalbiname Nomedą Gaižiūtę (3 puslapis).
  • 2018 metų olimpiadų prizininkai (4 puslapis).

Skaitykite visą „45 minutės“ Nr. 38.

Parodėlės pristatymo akimirka

Spalio 15 dieną ugdymo skyriuje „Sartukas“ pedagogės Birutė Razmanavičienė ir Vida Juškienė sukvietė mokinius ir mokytojus į Rudenėlio šventę. Pagrindinis šventės tikslas – plėsti žinias apie daržoves ir vaisius, pasikalbėti apie jų naudą žmogaus sveikatai, pasidžiaugti rudens gėrybėmis. Renginio metu mokiniai bandė įminti mįsles, žaidė žaidimus, prisiminė vaisių ir daržovių naudą. Diskusijų metu mokiniai dalinosi savo mėgstamų patiekalų receptais iš daržovių.

Didžiausią įspūdį šventės dalyviams padarė rudens parodėlė. Mokiniai kūrė darbelius ir kompozicijas iš rudens gėrybių.

Mokytojos Vida Juškienė, Birutė Razmanavičienė.
Nuotraukos autorė mokytoja Irma Janušauskienė

Vytauto Didžiojo universitete

Apie etikos „Moralinės dilemos“ konkursą Ig-IIg klasėms sužinojau iš savo etikos mokytojos Ilonos Šukienės. Man visada buvo smalsu dalyvauti panašiuose konkursuose, kurių metu gali ne tik išbandyti save, bet ir įgauti naujos patirties, naujų žinių.

Renginio akimirka

Ugdymo skyriaus „Sartukas“ mokiniai kartu su pedagogėmis dalyvavo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos organizuojamame Lietuvos specialiųjų – lavinamųjų klasių mokinių saviraiškos renginyje „Žiemos pasaka“, kuris vyko Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje. Renginyje dalyvavo daugiau nei dešimt specialiojo ugdymo įstaigų. Visų dalyvių programos buvo parengtos labai apgalvotai ir nuoširdžiai.

Renginio tikslas – įtraukti mokinius su negalia į kūrybinį procesą, skatinti mokinių norą kurti, išreikšti save meninėje veikloje. Saviraiškos festivalio siekiamybė – sudaryti sąlygas specialiųjų-lavinamųjų klasių mokiniams ir pedagogams pasidalinti meninės raiškos patirtimi, bei kiekvienam mokiniui parodyti savo stipriąsias puses, pasidžiaugti veiklos rezultatais, būti pastebėtam ir įvertintam.

Mūsų ugdytiniai pasirodė su improvizuotu muzikiniu kūriniu „Peliukų šokis“. Stebėjo įvairialypį meną, kuriame tilpo daugybė elementų: teatras, improvizacija, šokis, stilizuota daina. Pedagogai džiaugėsi stebėdami mokinių iniciatyvumą, kūrybišką ir originalų mąstymą, išradingumą, pasirengimą nugalėti iššūkius. Renginio dieną saviraiškos renginio dalyviai turėjo galimybę eksponuoti darbus piešinių parodoje „Žiemos pasaka“.

Mokiniams buvo įteiktos saldžios dovanėlės ir padėkos raštai, pedagogams, paruošusiems vaikus pasirodymams, kvalifikacijos tobulinimo pažymos.

Neabejojama puikiai suorganizuoto renginio prasmingumu. Tokie renginiai lavina vaikų kultūrinės raiškos ir meninius gebėjimus, prigimtinius talentus ir gabumus, kūrybines galias, sudaromos sąlygos visapusiškai specialiųjų poreikių turinčių vaikų saviraiškai.

Mokytojos
Reda Šlapšinskaitė,
Vida Lapienienė,
Birutė Razmanavičienė

Aktyvūs susitikimo dalyviai

Publicistė, rašytoja Gintarė Adomaitytė yra pasakiusi: „Kalbėtis apie knygas lygiai toks pat džiaugsmas, kaip ir skaityti.“ Todėl sausio 28 dienos popietę Dusetų K. Būgos viešojoje bibliotekoje apie knygas su jaunaisiais skaitytojais kalbėjosi vienas populiariausių vaikų rašytojų – Tomas Dirgėla. Rašytojas Dusetose svečiuojasi jau nebe pirmą kartą. Šįkart jis pristatė knygą „Benas – sapnų siuvėjas“, pretenduojančia tapti geriausia 2019 Metų knyga vaikams.

Šiuo metu įrašų nėra

"Kiekvienam gali pasitaikyti pasakyti kvailystę. Bėda, kai ji pasakoma apgalvotai."
M. de Montenis