Kauno pilies bokšte.

Atėjęs pavasaris pakvietė keliauti. Mes, 6a klasės mokiniai, kartu su 7a klase sugalvojome išvykti į Kauną ir aplankyti Kauno pilį, IX fortą bei zoologijos muziejų.

Pirmiausia užsukome į Kauno pilį, kuri pastatyta XIII amžiuje. Tai seniausia pilis Lietuvoje. Įspūdį paliko tai, kad užlipus laiptais į viršų matėsi Neries ir Nemuno upių sankirta.

Apžiūrėję pilį visi skubėjome į IX fortą. Ten mūsų laukė dvi ekskursijos. Pasitikusi gidė rodė aplinką, pasakojo apie IX fortą. Sužinojome, kelintame amžiuje jis įkurtas, kodėl jis taip pavadintas ir pan. Kiek vėliau ėjome į požemius. Ši vieta labiausiai ir paliko įspūdį daugumai mokinių. Buvo labai įdomu klausyti gidės pasakojimų, o dar įdomiau matyti, kaip seniau žmonės gyveno.

IX forte.

Antroji gidė mums aprodė senąjį muziejų. Čia eksponuojamos tremtinų ir politinių kalinių fotografijos, laiškai, jų asmeniniai daiktai ir relikvijos iš tremties. Rezistencijos dalyvių veiklą atspindi asmeniniai daiktai, fotografijos, pogrindinė literatūra. Gidė papasakojo apie Kauno sunkųjį darbų kalėjimo filialą. Aprodė karcerius, kalinių naudotus daiktus, supažindino su masinių žudynių vieta, nacių vykdytų žydų holokaustu, papasakojo apie žmones, kurie kaip galėdami padėjo žydams. Ypač įstrigo Chuine Sugihara žydų gelbėtojas bei Japonijos konsulas.

Vėliau važiavome į Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Ekspozicijos istorinėje dalyje matėme pirmuosius muziejaus eksponatus, pagamintus prieš 150 metų, pirmąją sisteminę Lietuvos drugių kolekciją. Pasirodo, čia eksponuojama virš keturiolikos tūkstančių eksponatų.

Apžiūrėję Tado Ivanausko zoologijos muziejų, važiavome į prekybos ir pramogų centrą „Akropolis“.

Ši ekskursija visiems labai patiko, patyrėme puikių emocijų.

Neda Kuzmaitė, 6a klasė.

"Kultūra ir išorinis blizgesys – visiškai skirtingi dalykai."
R. V. Emersonas