Seime po ekskursijos

Vis aukščiau kylant pavasarinei saulei, norisi ištrūkti iš klasių ir pakeliauti. Kovo 12 dieną 5-7 klasių mokiniai išvyko į Vilnių.

Ekskursija prasidėjo nuo LR Seimo rūmų. Mes ten matėme Lietuvos Tarybos ir Konstitucijos sales, Algirdo Brazausko ir Dalios Grybauskaitės kambarius ir, be abejo, posėdžių salę, kurioje stebėjome tuo metu vykstantį posėdį. Matėme daug pažįstamų seimo narių. Mums pasirodė, kad seimo nariai yra ne tokie drausmingi posėdžių metu negu mokiniai klasėse.

Ekskursiją vedė viešųjų ryšių atstovė. Ji mums papasakojo, kad seimo narių teises ir pareigas apibrėžia Konstitucija ir Seimo statutas. Seimo nariai dirba susiskirstę į frakcijas, formuojamas atsižvelgiant į rinkimų rezultatus ir rinkimų programas. Taip pat LR Seimas svarsto, priima, leidžia įstatymus, pritaria arba nepritaria Respublikos Prezidento teikiamai Ministro Pirmininko kandidatūrai, prižiūri Vyriausybės veiklą, tvirtina valstybės biudžetą ir prižiūri, kaip jis vykdomas. Taip pat nustato valstybės mokesčius, skelbia savivaldybių rinkimus, ratifikuoja Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis ir kita.

Iš Seimo rūmų atvažiavome į Katedros aikštę. Pasivaikščioję, pasigrožėję aikštės didingumu, užsukome į Arkikatedrą. Taip pat apžiūrėjome Valdovų rūmus, lankėmės Prezidentūros ir Vilniaus universiteto kiemuose.

Ekskursijai baigiantis turėjome laiko pasivaikščioti po Akropolį, išbandyti jo teikiamas pramogų paslaugas.

Ekskursijos metu įgijome istorijos žinių, papramogavome, o kelionė su dainomis mus dar labiau suartino.

Kęstutė Ričarda Ralytė,7b klasės mokinė.
Nuotraukos Vilijos Kudeliovaitės, 7b kl. mokinės.

Numatytų renginių nėra.

"Lankas įlūžta nuo per didelės įtampos, o dvasia – nuo silpnumo."
Publilijus Siras