Maketas valdovų rūmuose

Šiltą ir saulėtą gegužės dvidešimt trečiosios rytą visi šeštos klasės mokiniai laukėme autobuso, kuris mus nuvežė į Vilnių. Ten praleidome ypatingai linksmą bei smagią dieną, aplankydami įdomias vietas.

Tik nuvažiavę į sostinę skubėjome į Vilniaus Katedros požemius. Su gide nusileidome į Katedros mauzoliejų, kur ant nedidelių paaukštinimų pastatyti trys karstai su Aleksandro, abiejų Žygimanto Augusto žmonų (Elžbietos ir Barboros Radvilaitės) palaikais bei urna su Vladislovo Vazos širdimi ir vidaus organais. Taip pat gidė mums parodė vietą, kur buvo atrasti Barboros Radvilaitės palaikai.

Truputį sužinoję apie nedidelius Katedros pokyčius ir pasižvalgę po požemius skubėjome į Valdovų rūmus. Ten mus pasitiko linksmas, guviai bendraujantis ir pokštaujantis gidas. Jis ne tik pagyvino ekskursiją po rūmus, bet ir jo pasakojamos istorijos patraukė visų dėmesį. Sužinojome, kodėl į Lietuvą buvo atgabentos gulbės. Pasirodo, tai buvo Žygimanto Augusto dovana mylimai Barborai Radvilaitei. Apžiūrėjome Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto ir jo žmonos kunigaikštienės, karalienės Barboros Radvilaitės portretus, prisiminėme šias istorines asmenybes. Taip pat galėjome užsukti į reprezentacines menes, pamatyti išlikusius sienos griuvėsius ir apžiūrėti įvairius eksponatus.

Vilniaus arkikatedroje

Po šaunios ekskursijos Valdovų rūmuose patraukėme į Vilniaus universiteto Botanikos sodą. Jis įsikūręs Kairėnuose. Tai sodas Lietuvoje, turintis daugiausiai augalų rūšių. Čia auginama apie 10 600 augalų. Kadangi lankėmės gegužį, tai aks džiugino žydintys rododendrai, Jų stambūs įvairių spalvų žiedai sutelkti į didelius žiedynus keri savo gausybe ir įmantriais plonyčių gyslelių raštais. Čia prisodinta daugybė rūšių daugiamečių gėlių, žydinčių nuo pavasario iki vėlyvo rudens. Visai čia pat, parko pakrašty, iš po žemių, pro medžių šaknis trykšta šaltinis. Jo šaltas skaidrus vanduo maloniai gaivina karštą vasaros dieną. Negalėjome atsigrožėti azalijų ir alyvų spalvomis ir kvapais. VU Botanikos sodas didžiuojasi ne tik augalų kolekcijomis, natūralios augalinės dangos salelėmis, bet ir daugybe gyvūnų, kurie čia turi savo namus.

Namo važiavome praturtinę savo istorijos žinias, pasigrožėję augalais ir laimingi. O grįžę galėjome džiaugtis šiltu savaitgaliu.

Greta Stankevičiūtė,
6 klasės mokinė.

"Mandagumas geriau perdėtas negu nepakankamas."
M. de Servantesas