Ketvirtokai Kazimiero Būgos memorialiniame muziejuje

Prabėgo dar vieni mokslo metai, pilni džiaugsmų, rūpesčių, laimėjimų ir pasiekimų. Juos pradinių klasių mokiniai užbaigė kelionėmis.

Antrokai UAB „Sartų žirgyne“

Pirmokai ir antrokai gegužės 19 d. lankėsi Šlyninkos malūne ir dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kelias“. Čia įsikūrusi malūno bendruomenė mielai sutiko visus vaikus. Mokinukai apžiūrėjo malūną, dalyvavo miltų malimo procese, o sumalus miltus, čia pat – malūno edukacinių amatų name – savo rankomis padarė duonelės „pagranduką". Kol duonelė kepė, vaikai turėjo galimybę pakeliauti pažintiniu taku Nikajos upelio krantu ir susipažinti su čia augančiais augalais. Po smagios kelionės šeimininkai vaišino kaimiškomis vaišėmis – namine duona, įvairiais sūriais, pagardintais sviestu ir medumi. Visi gėrėme kvapnią, malūno apylinkėse surinktų žolelių arbatą. Pasistiprinus buvo įdomu išgirsti apie mūsų krašto tradicijas, minti mįsles. Tėveliams vaikai parvežė pačių iškeptą duonelę.

Trečiokai ir ketvirtokai gegužės 20 dieną vyko į Kauną. Ten jie aplankė Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Susipažino su bestuburių, vabzdžių, žuvų, roplių, paukščių ir žinduolių klasėmis. Vaikams didžiausią įspūdį paliko zoologijos sodo simboliu tapusio baltojo lokio Kasparo iškamša. Iš muziejaus vykome į zoologijos sodą, kur apžiūrėjome gausybę gyvūnų.Ypatingai vaikus pradžiugino žirafos ir bezdžionės, o pramogų centre „Mega“ vaikai gėrėjosi didžiausiu ir aukščiausiu akvariumu Pabaltijo šalyse ir jame plaukiojančiais rykliais bei žuvytėmis.

Spektaklio „Plaštakės diena“akimirka

Trečiokai zoologijos sode

Gegužės 23 d. antrokai vyko į UAB „Sartų žirgyną“. Ten juos svetingai sutikusi Viltės ir Miglės Kazlauskaičių mama įdomiai papasakojo apie žirgyne auginamus ir treniruojamus žirgus. Sesės parodė, kaip taisyklingai pabalnoti žirgą, joti įveikiant kliūtis.

Gegužės 28 d. ketvirtokai lankėsi Pažiegės kaime esančiame kalbininko Kazimiero Būgos memorialiniame muziejuje. Vaikus domino nuotraukos, rankraščių ir laiškų fotokopijos, knygos, pasakojančios apie kalbininko gyvenimą ir mokslinę veiklą.

Kitą dieną Dusetų kultūros centre vyko 1–5 klasių mokslo metų užbaigimo šventė. Ją tradiciškai pradėjo ketvirtokai. Visus mokinius, sėkmingai užbaigusius šiuos mokslo metus pasveikino gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma ir pavaduotoja ugdymui Vanda Normantienė. Jie pasidžiaugė puikiais vaikų pasiekimais ir įteikė padėkas bei atminimo dovanas. Vadovai ketvirtokams įteikė pradinio išsilavinimo pažymėjimus. Visiems linkėjo gražios ir saugios vasaros. Šventę užbaigė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos antrokai ir jų mokytoja Alina Guntulienė. Jie parodė spektaklį „Plaštakės diena“ pagal to paties pavadinimo Janinos Degutytės pjesę.

Gitana Šuminienė,
Jolanta Kondrašovienė,
pradinių klasių mokytojos.

"Kas save niekina, tas vis tiek gerbia save kaip niekintoją."
F. Nyčė