Utenos centriniame pašte

Gyvenime svarbios teorinės žinios, bet be praktikos jos nieko vertos. Šis laikotarpis labai svarbus gimnazistams: artėja egzaminai ir pats laikas apsispręsti, kokią profesiją pasirinkti. Daug žinių ir informacijos suteikia mūsų gimnaziją aplankantys svečiai iš kolegijų, universitetų, bet šį kartą I-IV gimnazijos klasių mokiniai, lydimi auklėtojų ir Jurgitos Kazlienės, atsakingos už profesinį veiklinimą vyko į Uteną aplankyti įvairias įstaigas.

Pirmiausiai aplankėme „TEO LT“ paslaugų atstovus, kurie nustebino mokinius ateities vizijomis bei supažindino su saugiu interneto naudojimusi. Šiandien bendrovė užima lyderio pozicijas interneto, duomenų perdavimo bei fiksuotojo telefono ryšio rinkose. Esami Bendrovės pajėgumai leidžia pasiūlyti klientams pačias moderniausias technologijas, nenusileidžiant pažangiausiems pasaulio telekomunikacijų rinkos žaidėjams.

„Utenos trikotaže“

Vos keletas žingsnių mus skyrė nuo pašto, į kurį taip pat užsukome ir gavome pasiūlymą dirbti ateinančią vasarą. Puikus būdas įgyti praktikos ir užsidirbti pinigų. Sužinojome, kokie reikalavimai, siunčiant Kalėdų dovanas ir sezoninius siuntinius. Priminė, kad fejerverkų, šaltųjų ugnelių, petardų, purškiamų flakonų ir kitos degios bei sprogios šventinės atributikos paštu siųsti negalima.

Kokybiškam siuntos pristatymui itin svarbus ir taisyklingai užrašytas adresas. Siunčiant siuntą į užsienio šalį gavėjo adresą reikėtų rašyti pagal tos šalies reikalavimus, todėl siuntėjas turėtų paprašyti siuntos gavėjo pateikti tikslų adresą, kad skirstant į užsienio šalis adresuotas siuntas neįsiveltų klaidų. Kasmet šventiniu laikotarpiu išsiunčiamas labai didelis kiekis laiškų bei siuntinių.

„Sodros“ Utenos skyriuje

Artėja sausio 1-oji. Su Naujaisiais metais į Lietuvą ateis nauja valiuta – euras, todėl nelikome nesupažindinti su naujomis permainomis. „Swedbank“ valdytoja supažindino su banko veiklos principais, specialybe, darbu kolektyve, siūlė įsigyti lietuviškus euro rinkinukus, pozityviai nuteikė Naujiesiems metams.„Swedbank“ vizija – būti pirmaujančia finansų institucija. Jų tikslas – palengvinti mūsų kasdienį gyvenimą ir turėti patenkintus klientus.

Bene didžiausią įspūdį paliko „Utenos trikotažas“. Vadovė parodė visas patalpas, gaminimo procesus, kaip nuo ploniausių siūlelių pagaminama medžiaga, o vėliau – drabužiai. Nustebino, jog patalpose dirba apie 700 darbuotojų ir pagaminta produkcija išsiunčiama beveik į visas pasaulio šalis. Darbas reikalaujantis atsakomybės, todėl dirbti priimami tik darbštūs, kruopštūs asmenys.

Paskutinioji, bet ne blogiausia aplankyta įstaiga – „Sodra“. Gavome informacijos apie mokesčius, socialinį draudimą, pensijas, pašalpas. Sužinojome, kokius mokslus reikia baigti ir kokią atranką praeiti, kad galėtume dirbti šioje įstaigoje.

Už kelionę nuoširdžiai dėkojame kelionės organizatorei Jurgitai Kazlienei ir tikimės, kad dar ne kartą mokiniai turės galimybę aplankyti įstaigas ir susipažinti su įvairiomis profesijomis.

Goda Vartui Amirjan, IV g kl.

Numatytų renginių nėra.

"Religija žmoniją labai lengva apmulkinti ir labai sunku vėl išvesti į tiesos kelią."
A. Toinbis