Prie Juozo Miltinio
Prie Juozo Miltinio

Mes jau devintokai. Augam, tampam suaugusiais žmonėmis. Kad užaugtume kultūringi, išsilavinę, reikia ugdytis, edukuotis, tobulėti fiziškai. Sunku! Tą procesą galima palengvinti. Kartais nuobodžias pamokas, namų darbų ruošimą, dalyvavimą neformalioje veikloje galima pakeisti išvyka į spektaklį, muziejų ar susitikimą su įdomiais žmonėmis...

Svečiuose pas dailininką Remigijų Kriuką
Svečiuose pas dailininką Remigijų Kriuką

Tuo mes ir užsiėmėme rugsėjo 25-ąją dieną. Beveik visa klasė vykome į Panevėžį. Kelionės tikslas – aplankyti Juozo Miltinio dramos teatro užkulisius, dailininko Remigijaus Kriuko stiklo dirbtuves ir svarbiausia – pamatyti spektaklį ,,Visada Tavo. Ana Frank‘‘. Bet apie tai šiek tiek vėliau...

Arnas susidomėjo
Arnas susidomėjo

Daugybę spektaklių mačiusi lietuvių kalbos mokytoja Dainora Biliūnaitė pasiūlė Juozo Miltinio dramos teatre statomą spektaklį bei edukacinę ekskursiją po teatro užkulisius. Technologijų mokytoja Svetlana Raugienė, sužinojusi apie mūsų kelionę, patarė aplankyti stiklo dirbtuves. Mokytoja Daiva Krikščionaitienė pasirūpino mūsų poilsiu – pasiūlė aplankyti prekybos ir pramogų centrą ,,Babilonas‘‘! Taigi, kelionės planas paruoštas. Liko gauti pinigėlių iš tėvelių – ačiū Jiems! Gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma taip pat skyrė dalį pinigų kelionei – ačiū ir Jam!

Rugsėjo 25-osios rytą komfortabiliu, greitaeigiu autobusu ,,Neoplan“ grupė aštuntokų ir devintokų, lydimi mokytojų išvažiavo į Panevėžį. Tiesiu taikymu į J. Miltinio teatro užkulisius, kur mus pasitiko teatro trupės vadovas ir prasidėjo edukacija. Sužinojome, kad teatras, tai didžiulė meno, dailės, kūrybos gamykla, netgi turinti atskirus cechus: siuvėjas, medžio meistrus, kirpėjus, grimuotojus, lėlininkus, muzikantus, scenografus ir kitus žmones, kurie prisideda prie spektaklių statybos. Buvo įdomu. Pasidairę po Panevėžio centrą, sulipome į autobusą ir važiavome ieškoti stiklo dirbtuvių.

Devintokai prie meno stiklo studijos
Devintokai prie meno stiklo studijos

O, ten karšta! Trys krosnys, kuriose stiklas verda tūkstančių laipsnių temperatūroje, kūrenamos ištisą parą. Stebėjome meistrų darbą, kurie pagal iš anksto paruoštus brėžinius formavo stiklą ir stebuklingais būdais margino dirbinius, įterpdami spalvas į vidų. Apžiūrėjome stiklo gaminių ekspoziciją. Buvo tikrai įdomu.

Tuomet patraukėm į prekybos ir pramogų centrą ‚,Babiloną‘‘, kur mus nustebino ypatingo skonio picos, kava. O mūsų auklėtojui Rimantui Damaškai ant kapučino putelės barmenė nupiešė širdelę! Buvo gražu.

18:00 valanda. Trečias skambutis. Spektaklio pradžia. Dvi su puse valandos visi žiūrovai, tarp jų ir mes, sėdėjome įsitempę. Spektaklis buvo labai jaudinantis... Sunku aprašyti emocijas - geriau patiems patirti (bent knygą perskaitykite). Einant iš spektaklio girdėjosi klausimai: ,,Kurioje vietoje tu verkei?‘‘ Spektaklis tikrai labai geras.

Norim dar kelionių, emocijų, potyrių, edukavimosi džiaugsmų.

Liucija Vaitukaitytė, Gustė Jarmalavičiūtė, Ig kl.

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Religija žmoniją labai lengva apmulkinti ir labai sunku vėl išvesti į tiesos kelią."
A. Toinbis

Orai