Mugėje

Sekmadienį, balandžio 3 d. nuo 11 iki 15 val. Vilniaus mokytojų namų renginių kiemelyje šurmuliavo šilta ir jauki kasmetinė Atvelykio mugė „Angelų vaikai – su meile Jums“.

Ar Jūs galėtumėte įsivaizduoti, kiek reikia pastangų sukurti meno kūrinį mažomis vaiko rankelėmis, kurios turi ypatingą Dievo dovaną? Šventės dieną, vaikai iš specialiųjų ugdymo įstaigų ir pensionatų atvežė paruošę gausybę molio dirbinių, spalvotų papuošalų ir kitokių rankdarbių. Ankstyvą rytą ugdymo skyriaus „Sartukas“, specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai su mokytojomis vyko į šventę. Mūsų mokiniai nusivežė savo darbelius iš tekstilės, molio, odos.

Atvelykio šventės nuotaiką kūrė: tautinių šokių kolektyvai su programa „Šokdinsime pavasarį“, „Spalvų orkestro“ muzikantai, TV projekto X-Faktorius, studijos „Nonetas“, vyrų ansamblio „Avantis Vilnius“ dainininkai. Magijos nepagailėjo iliuzionistas Mantas Wizard, cirko triukais stebino Viačeslavas Mickevičius, o dosnusis Miroslavas vaišino cukraus vata.

LEU studentai šventės dalyviams rengė kūrybines dirbtuves. Mockevičių šeimyna ir folkloro ansamblis „Srauna“ priminė Atvelykio šventės papročius ir tradicijas. Kartu dainavome dainas, žaidėme žaidimus ir be abejo ridenome margučius.

Renginio metu buvo daug gyvo veiksmo: scenoje matėme šunų dresūros mokyklos „Reksas“ auklėtinių pasirodymą, o kiemelyje šurmuliavo tradicinių bei egzotinių gyvūnų paroda, atėjusių vaikų laukė unikali galimybė ir ypatinga pramoga marginti tikruosius „Mini Cooper“ automobilius.

Visi grįžome puikios nuotaikos, mokiniai visą kelionę namo dalinosi patirtais įspūdžiais. Tam, kad būtų smagu juk reikia tiek nedaug, tik dėmesio ir atidumo vieni kitiems.

Renginį jau dvyliktus metus rengia VšĮ kultūros ir švietimo centras Vilniaus mokytojų namai kartu su Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga.

Birutė Razmanavičienė, Vida Juškienė,
„Sartuko“ pedagogės

Numatytų renginių nėra.

"Taurus žmogus nesišvaisto pažadais, o daro daugiau negu žadėjo."
Konfucijus