Penktokai su keturkojais
Penktokai su keturkojais

Artėjant Kūčių vakarui, šventoms Kalėdoms bei Naujiesiems metams norisi būti geresniems. Daryti gerus darbus, nesiekiant naudos sau. Norisi dalinti meilę ir rūpestį tiems, kurie, prieš daugelį amžių prijaukinti žmogaus, nebegali be jo išgyventi! Norisi tikėti, kad gyvūnėliai nenusipelnė patirti alkį, baimę ir skausmą. Stengtis padaryti viską, kad kuo didesnis beglobių gyvūnėlių skaičius taptų kažkieno mylimais ir svarbiais šeimos nariais. Tokios mintys lankė gimnazijos mokytojus ir mokinius, sumaniusius organizuoti akciją „Ištiesk leteną“.

Utenos gyvūnų globos namuose
Utenos gyvūnų globos namuose

Jau antrus metus mūsų gimnazijos dorinio ugdymo mokytojos Ilona Šukienė ir Edita Palivanaitė su mokiniais organizuoja šią akciją. Pernai per akciją surinkta nemažai gyvūnų ėdalo, žaislų ir 100 eurų įvairioms išlaidoms Utenos gyvūnų prieglaudai. Džiaugiamės, kad ir šiais metais surinkome 110 eurų ir palyginti daugiau maisto šunims bei katėms. Reikia paminėti, kad aktyvūs buvo ne tik vyresniųjų klasių mokiniai, bet ir pradinukai.

Taip norisi paglostyti...
Taip norisi paglostyti...

Prieš pat šventes grupė penktokų ir devintokų išsiruošėme į Utenos gyvūnų globos namus. Vykome ne tuščiomis rankomis. Vežėme ne tik surinktus pinigus, maistą, bet ir žaislų, pavadėlių šunims, dubenėlių. Vienos penktokės mama net numezgė megztuką šuniukui. Nuvykę į prieglaudą įteikėme gyvūnams skirtas dovanas su mintimis, jog nors šiek tiek palengvinsime jų dalią. Vėliau kartu su prižiūrėtoja pasisveikinome su prieglaudos gyventojais. Paglostėme tuos, kuriuos buvo leista glostyti, nes kai kurie buvo šiek tiek agresyvūs. Vaikštant aplink aptvarus ir žiūrint į tuos snukučius ir liūdnas akis buvo šiek tiek graudu. Nors ir žinome, jog jiems čia yra daug geriau gyventi nei gatvėse, vis tiek širdys virpėjo ir norėjosi visus parsivežti namo. Taip pat aplankėme ir kačiukus. Šie nebuvo pikti, greičiau šiek tiek išsigandę. Šįkart nebuvo taip liūdna, nes penktokės sesės Viltė ir Miglė Kazlauskaitės pasiėmė vieną katytę į namus.

Ugnė su šuniuku
Ugnė su šuniuku

Viską apžiūrėjus pakalbinome prižiūrėtoją ir ji papasakojo, jog šis pastatas, kuriame dabar jie įsikūrę, yra skirtas savivaldybės. Daug pastangų įdėjo direktorė Jolanta Guobaitė, kuri labai myli gyvūnus. Sužinojome, jei ne ji, šios gyvūnų prieglaudos nebūtų. Čia prižiūrimi apie 100 kačių ir 60 šunų. Kai paklausėme, kas buvo nuveikta su praėjusiais metais paaukotais pinigais, mums pasakė: „Tikriausiai nebuvo kažkas konkrečiai nupirkta ar pastatyta, jie buvo paskirti gyvūnų sveikatos priežiūros sąskaitoms apmokėti. Juk vienam katinui pačioje pradžioje reikia 60 eurų skiepams, tyrimams ir kitoms smulkmėms. Labai brangios įvairios paslaugos, gyvūnams skirtas maistas ir kraikas. Veterinarinės išlaidos pačios didžiausios, mat kiekvienas globojamas keturkojis nukirminamas, vakcinuojamas, sterilizuojamas, kiekvieno gyvūno čipavimui skiriama 15 eurų, todėl susidaro įspūdingos sumos.

Apsilankę Utenos gyvūnų globos namuose, atlikome visai nedidelį darbą, bet mūsų širdyse ilgai bus gera ir ramu.

Vismantė SINKEVIČIŪTĖ, Ig kl.
Nuotraukos autorės

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Geriau jau būti vargšui ir laisvam negu turtingam ir priklausomam. Žinoma, žmonės nori būti ir turtingi, ir laisvi, ir būtent šitai kartais padaro juos vargšais ir vergais."
A. Kamiu

Orai