Gausus lankytojų būrys

Šių metų vasario 2-4 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO jau penkioliktą kartą vyko tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „STUDIJOS 2017“. Parodą aplankė dešimtys tūkstančių moksleivių iš Lietuvos, tarp kurių ir mūsų gimnazijos I–IV klasių mokiniai.

Dešimtokė Evelina

„STUDIJOS 2017“ tema – UNIKALUSIS AŠ. Šia tema norima atkreipti dėmesį į moksleiviams itin aktualų klausimą – „Kas aš esu?“ „Moksleiviai mokyklose yra mokomi privalomų disciplinų, tačiau kreipiamas per mažas dėmesys į moksleivio kaip asmenybės ugdymą – neišmokę pažinti savęs, savo norų, stipriųjų ir silpnųjų pusių, moksleiviai sunkiai priima sprendimus dėl savo ateities,“ – taip mano parodos rengėjai. Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta paroda ši paroda, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.

Pažaiskime

Šiais metais paroda pristatė 220 dalyvių – profesinių mokyklų, kolegijų, universitetų, neformalaus ugdymo organizacijų, verslo įmonių iš Lietuvos, Australijos, Baltarusijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos, Šveicarijos ir Vokietijos. Moksleiviai galėjo ne tik apžiūrėti dalyvių paruoštus stendus, bet ir pakalbėti su universitetų, kolegijų ir organizacijų atstovais, užduoti rūpimus klausimus, dalyvauti paskaitose, kurias vedė ne tik dėstytojai, bet ir įžymūs žmonės, kurie dalinosi savo patirtimi bei patarimais. Taip pat galėjome stebėti policijos šunų pasirodymus, pasiklausyti Lietuvos vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestro atliekamų melodijų. Buvo galimybė atlikti labiausiai tinkančios specialybės testą, pasėdėti parasparnio ar sklandytuvo imitacijoje ir pajausti skrydžio malonumą, pasimėgauti masažu, pasidaryti šukuoseną ar makiažą, paragauti profesinių mokyklų siūlomų skanėstų ar sužaisti Jenga žaidimą su didžiulėmis kaladėlėmis. Nuobodžiauti nebuvo kada.

Kaip ir kiekvienais metais, vieni išėjo su naujomis idėjomis, entuziastingai nusiteikę, antri – norėdami sugrįžti kitais metais, treti – pasisėmę naujų žinių, o kiti galbūt pasimetę ar net nusivylę.

Parodos moto – LAISVĖ RINKTIS. Tai galimybė savarankiškai ieškoti atsakymų, nebijoti iššūkių ir netradicinių sprendimų, drąsiai ieškoti savęs ir rinktis tai, ko nori. Beieškantiems savo gyvenimo kelio, to ir palinkėsiu – laisvės rinktis.

Greta Stankevičiūtė, Ig klasė

"Negalima sakyti žmogui: „Negerai elgiesi“, kartu nenurodant jam tinkamo kelio."
N. Gogolis