Zarasų viešojoje bibliotekoje
Zarasų viešojoje bibliotekoje

Gegužės 18 dieną priešmokyklinukai ir pirmos klasės mokiniai  apsilankė Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Čia pasitiko  bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Zina Černovienė. Ji  pakvietė apžiūrėti akvariume gyvenančias žuvytes, pasigrožėti muzikos medžiu, žirafa Veronika Zarasaite, kurią nupiešė  dailininkas K. Kasparavičius su moksleiviais.

Po trumpos ekskursijos  vyko įdomūs užsiėmimai – edukacinė veikla „Pavasaris ritiny“ ir pažintis su 3D formato filmuku mediatekoje. Pirmieji su ritinine knyga, jos kūrimu susipažino priešmokyklinės grupės vaikučiai. Jie apžiūrėjo ritininės knygos namelį-mirioramą, mėgino sukti jau sukurtą ritininę knygą, o susėdę prie ilgo stalo ant  popieriaus juostų vaškinėmis  kreidelėmis patys piešė ritininės knygos „Pavasaris žydi“ pirmąją dalį.  Kol priešmokyklinukai piešė, pirmokėliai  mediatekoje žiūrėjo 3D formato filmuką „Rio 2“ apie papūgėlės Aros šeimynos nuotykius. Pažiūrėję filmuką pirmokėliai piešė ritininės knygos „Pavasaris žydi“ antrąją dalį, o priešmokyklinukai žiūrėjo filmuką. Po edukacinės programos vaikai žaidė  žaislotekoje. Atsisveikindama  bibliotekininkė Zina  vaikus pavaišino, padovanojo po balioną ir kvietė vėl apsilankyti. Prieš išvykdami namo, mokinukai užsuko į apžvalgos ratą, nuo kurio grožėjosi Zaraso ežero panorama.

Šavašos pažintiniame take
Šavašos pažintiniame take

Pirmokai su mokytoja gegužės 22 dieną dalyvavo žygyje  Šavašos pažintiniu taku.   Pamoką gamtoje vedė Gražutės regioninio parko specialistas  Vytautas Eidėjus.  Mokymasis gamtoje – tikras malonumas.  Vaikai galėjo gyvai tyrinėti augalus ir vabalus. Jiems kilo daug klausimų, į kuriuos kantriai atsakinėjo gamtininkas Vytautas Eidėjus. Pradinukai grožėjosi srauniąja Šavašos upe, jos įspūdingais šlaitais, aplankė bebrynę, kertinę miško buveinę, Lūžų  mitologinį akmenį.

Kiekvienas vaikas Šavašos upelyje ir pievoje  ieškojo vabaliukų, kuriuos tyrinėjo ,,Zuikių akademijos“ lauko klasėje. Ieškojo apie juos informacijos knygose,  patikusį vabalą piešė. Taip pasitikrino žinias, įgytas kelionėje.

Užsiėmimo pabaigoje vaikai iš pievoje surinktų vaistinių augalų išsivirė kvapnios arbatos ir gardžiavosi savo atsineštomis vaišėmis.

Salako girininkijoje
Salako girininkijoje

Gegužės 23 dieną 2-3 klasių mokiniai vyko į Gražutės regioninį parką. Ekskursijos pradžia – Salako girininkija. Ten mokiniai susitiko su girininko pavaduotoju Mindaugu Ilčiuku, kuris papasakojo apie nuo vaikystės lydintį pomėgį – rinkti paukščių plunksnas. Dabar tai vienintelė Lietuvoje paukščių plunksnų kolekcija. Vaikai  ne tik susidomėję klausė  kolekcininko pasakojimo, bet ir uždavė daugybę klausimų. Vėliau pradinukai keliavo į Gražutės regioninio parko lankytojų centrą, kuriame yra įsikūręs Vidos Žilinskienės „Jūrų muziejus“.  Tai bene labiausiai nuo vandenyno nutolęs jūrų muziejus. Tai unikali per 30 metų kaupta jūros gyvūnų, spalvingųjų koralų, kriauklių, suvenyrų ir fosilijų kolekcija. Pasak kolekcionierės, eksponatų skaičius jau seniai perkopė 3 tūkstančius ir tai dar ne pabaiga. Vaikus nustebino didžiulis omaras, Japonų jūros ežiukas, džiovintas rykliukas, plėšrūnė piranija, Indonezijos salose naudotos kriauklės – pinigėliai.  Muziejuje pradinukai išgirdo ne tik kvapą gniaužiančių istorijų apie pavojingas jūrų keliones, nuodingąsias kriaukles, gydomuosius sepijų miltelius, bet ir pamatė gausybę neįprastų ir neregėtų jūros gelmių gyventojų. Toliau lydimi Gražutės regioninio parko vyr. specialisto V. Eidėjaus keliavo Salako pažintiniu taku. Tai istorinį Salako miestelį ir jo apylinkes reprezentuojantis, beveik 5 km ilgio, žiedinis maršrutas. Pažintinio tako rodyklės palydėjo mediniu taku Luodžio ežero pakrante, apžvalgos bokštelio link. Nuo bokštelio visi grožėjosi Luodžio ežero panorama, su žiūronais stebėjo vandens ir miško paukščius. Grįžę į  poilsiavietę  rinko vaistinius augalus, virė arbatą.

Ketvirtokai prie Karo muziejaus
Ketvirtokai prie Karo muziejaus

Gegužės 24 d. 3-4 klasių mokiniai išsiruošė į Kauną. Pirmas objektas, kurį apsilankė, buvo Vytauto Didžiojo karo muziejus. Ekspozicija „Karyba priešistorinėje Lietuvoje“ lankytojus supažindino su Lietuvos priešistorės karybos raida, t. y. nuo seniausių laikų, kai Lietuvos teritorijoje pasirodė pirmieji gyventojai, iki valstybės susidarymo (XI tūkstantmetis pr. Kr.–XIII a. pirma pusė). LDK karybos istorijos salėje buvo pristatyta Lietuvos karybos istorijos raida XIV–XVII a. „Lituanicos“ memorialinėje ekspozicijoje mokiniai susipažino su lietuvių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno 1933 m. atliktu didvyrišku skrydžiu iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą, transatlantinio skrydžio vieta pasaulio ir Lietuvos aviacijos istorijoje. Ekspozicijoje „Lietuvos kariuomenė 1920–1940 m.“ susipažino su karine vadovybe (kariuomenės vadais, krašto apsaugos ministrais, kariuomenės štabo viršininkais, įvairių karinių dalinių ir įstaigų vadais, viršininkais), kariuomenės rūšimis. Ginklų istorijos ekspozicijoje moksleiviai sužinojo apie pasaulinę ginkluotės istoriją: rankinių ginklų raidą nuo XVI iki XX a.  iš Lietuvos ir tolimųjų kraštų. Karo muziejaus sodelyje pradinukai aplankė paminklą „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“,  uždegtą ugnį, kuri simbolizuoja išskirtinę pagarbą žuvusiems. Vaikai atpažino vadovėliuose matytas skulptūras: „Knygnešys“ (J. Zikaras ), „Sėjėjas“ (B. Bučas), „Vargo mokykla“ (P. Rimša). Antrasis objektas, kurį mokiniai aplankė –  Kauno tvirtovės VII fortas.  Atvykę į VII forto laboratoriją jie buvo aprūpinti tikriems mokslininkams reikalinga apranga. Padedami 2 programos vedėjų jaunieji mokslininkai stebėjo ir patys atliko eksperimentus. Nors mokykloje pažintis su chemijos mokslu prasideda nuo vyresniųjų klasių, Kauno tvirtovės VII forto laboratorija padeda geriau pažinti mus supantį pasaulį. Net ir pačios sudėtingiausios cheminės reakcijos buvo paaiškinamos remiantis praktiniais pavyzdžiais ar eksperimentais. Įvairiausių kolbų ir mėgintuvėlių, laboratorinės įrangos bei draugiškos kolegų mokslininkų kompanijos apsuptyje edukacinės programos dalyviai pasinėrė į užburiantį chemijos pasaulį, kuriame kiekvienas atradimas sukėlė vis didesnį pažinimo džiaugsmą! Vėliau ekskursantai vyko į zoologijos sodą. Tai – seniausias zoologijos sodas Lietuvoje, įkurtas žymiausio Lietuvos zoologo, keliautojo, rašytojo prof. Tado Ivanausko iniciatyva. Lietuvos zoologijos sodas užima 15,66 ha parko plotą. Jame priskaičiuojama apie 2166 vienetų gyvūnų bei 232 rūšių, iš kurių 31 egzotiškos arba arti išnykimo ribos, o 11 rūšių įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Tai didžiausia gyvūnų kolekcija šalyje. Vaikus labiausiai sudomino ruonis, ryškiaspalvės papūgos, žirafos, kupranugariai, terariumo ir akvariumo gyventojai. Pradinukai  įdėmiai stebėjo plėšrūnus: tigrą, liūtus, lūšis, vilkus, lapę. Ilgai netilo kalbos autobuse. Pilni įspūdžių vaikai grįžo namo.

Gegužės 30 d. vyko mokslo metų baigimo šventė. Mokiniams buvo įteiktos padėkos už puikų ir labai gerą mokymąsi, už dalyvavimą olimpiadose ir konkursuose, o ketvirtokai gavo pradinio ugdymo baigimo pažymėjimus. Direktoriaus pavaduotoja V. Normantienė palinkėjo saugių  ir šiltų vasaros atostogų.

Priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokytojos

Artėja

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Nostalgija – tai supratimas, jog viskas nebuvo taip nepakenčiama, kaip atrodė tuo metu."
Graimso dėsnis

Orai