Dovanos gyvūnėliams

Jau trečius metus iš eilės, prieš didžiąsias metų šventes, mūsų gimnazijoje vyksta kalėdinė akcija „Ištiesk leteną“, Utenos gyvūnų globos namams paremti. Ją organizuoja etikos mokytoja Ilona Šukienė.

Šiemet per šią akciją buvo suaukota 111 eurų. Mokytojai, mokiniai bei aplinkiniai žmonės gyvūnėliams atnešė maisto, dubenėlių ėdalui, žaisliukų, šaltesnėmis sąlygomis gyvenantiems šuneliams buvo gauta ir pašiltinimų būdoms.

Gyvūnų globos namuose

Gruodžio pabaigoje grupė mokinių, nuo pačių mažiausių pirmokėlių, iki jau gimnazistais tapusių jaunuolių, lydimi mokytojų Ilonos Šukienės bei Renatos Šėžienės nuvyko pasižiūrėti, kaip gi gyvena likimo nuskriausti gyvūnėliai bei įteikti jiems lauktuves. Pakalbinus vieną iš darbuotojų, sužinojome, kad Utenos gyvūnų globos namai egzistuoja jau 18 metų. Visi priglausti benamiai šuneliai bei katytės yra apžiūrimi veterinarijos gydytojo, jei reikia, jiems suteikiama medicininė pagalba, visi vakcinuojami, suduodami vaistai nuo blusų, kirminų. Seniau globos namai buvo įsikūrę Medenių kaime, o prieš trejetą metų įsikėlė į naujas patalpas Utenoje. Išgirdome ir vienų bei kitų gyvūnų patekimo į globos namus istorijas. Buvo tikrai smagu pamatyti tiek daug gyvūnėlių vienoje vietoje, bet taip pat ir labai liūdna, kad žmonės kartais taip bjauriai pasielgia ir išmeta savo šeimos nariais tapusius gyvūnelius tiesiog į gatvę, negalvodami apie jų likimus.

Labai norime, kad ši gerumo akcija taptų tradicine ir vyktų kasmet. Būtų smagu, kad visi suprastų, jog ten esantiems gyvūnėliams taip pat reikia šilumos bei meilės ir pasidalintų savo gerumu su jais.

Urtė MARCINKEVIČIŪTĖ, 8 kl.

"Vairuotojas – pati pavojingiausia automobilio dalis."
?