Vaižganto tėviškėje

Mokslo metams žaibišku greičiu artėjant į pabaigą, norisi padėti visas knygas į šalį, dažniau laiką leisti lauke, pramogauti... Tad nieko nelaukę vienuoliktokai, norėdami šiek tiek atsipūsti po jau prabėgusių renginių ir tinkamai pasiruošti dar vienai labai svarbiai šventei – paskutiniam skambučiui – nusprendė pakeliauti ir atidaryti pažintinių kelionių sezoną.

Prie apysakos „Dėdės ir dėdienės“ veikėjų skulptūrų

Smagu į kasdienę dienotvarkę įtraukti ką nors naujo, todėl drauge su lietuvių kalbos mokytojomis D. Biliūnaite ir D. Rimdeikiene prieš analizuojant vieno iš ryškiausių XX a. pirmos pusės asmenybių, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjo Juozo Tumo – Vaižganto kūrybą, nusprendėme nuvykti į muziejų, kuriame įrengta prieškario mokyklos klasė, kur kadaise čia veikusioje mokykloje mokėsi ir pats rašytojas. Nemažai metų šis muziejus buvo mokyklos palėpėje. Prieš Juozo Tumo – Vaižganto vardo gimnazijai suteikimą muziejus išvydo dienos šviesą. Šioje mokykloje galima išvysti eksponuojamas mokyklinės uniformas, mokyklinius suolus, įvairių laikotarpių vadovėlių, pratybų, dalykinės literatūros. Senovinių daiktų ekspozicijoje pamatyti begalę daiktų, kurie minimi  pamokose, kūriniuose (vyžos, klumpės, naginės, ližė, spragilas, piestos ir kt.). Pradėtos rinkti sovietinio laikotarpio techninės priemonės, naudotos klasėje. Galimybė pasėdėti senuosiuose mokyklos suoluose, paklūpėti ant akmenų, kur seniau būdavo baudžiami ir klupdomi mokiniai, susipažinti su visa rašytojo biografija ir gauti gražių dovanėlių už teisingai atsakytus klausimus, pažadino norą plėsti savo žinias dar labiau.

Taip pat apsilankėme Vaižganto gimimo vietoje, Malaišių kaime. Jau nebeišlikusio namo pamatų apsuptyje mus pasitiko rašytojui pastatytas paminklas, gražus laukų su žydinčiomis pienėmis kraštovaizdis. Daug emocijų ir šypsenų mūsų veiduose sukėlė knygos „Dėdės ir dėdienės“ pagrindiniams veikėjams Mykoliukui, Severiutei bei Rapolui Geišei pastatyta skulptūra, prie kurios nenusifotografuoti būtų buvusi didžiausia nuodėmė. Kelionę užbaigėme aplankydami Šeimyniškių atodangą su konglomerato uola.

Taigi, tokios pažintinės kelionės skatina mus daugiau domėtis, o visos sukauptos žinios siekti kuo geriausių tikslų.

Evelina Kundavičiūtė, IIIg klasė.
Dainoros Biliūnaitės nuotr.

No events found.

"Kas save niekina, tas vis tiek gerbia save kaip niekintoją."
F. Nyčė