Palūšėje

Mokslo metus užbaigiant, ugdymo skyriaus „Sartukas“ mokiniams buvo suorganizuota ekskursija į Ignalinos rajoną.

„Paukščių kaime“

Kartu su pedagogais ir skyriaus vedėja R. Pimpiene, ugdytiniai aplankė „Paukščių kaimą“, esantį Cijonuose. Vaikai pamatė daugybę paukščių rūšių, ponį, asilą, alpakas, triušius ir kitus gyvūnus.

Toliau keliavome į Aukštaitijos nacionalinį parką. Kopėme į ten esantį Ladakalnį – 176 m aukščio virš jūros lygio kalną. Nuo šio kalno matosi net šeši ežerai. Nuostabus vaizdas! Kalno centre auga ąžuolas.

Pasigrožėję Ladakalnio panorama, keliavome iki Ginučių piliakalnio. Skaičiuodami laiptelius lipome į piliakalnį. Nusileidę nuo piliakalnio, vykome į Ginučių kaimą. Ten apžiūrėjome Ginučių vandens malūną. Jis veikė iki 1968 m.

Pailsėję  ir papietavę nuvykome į Palūšę. Apsižvalgėme Palūšės apylinkėse, aplankėme bažnyčią, varpinę ir koplyčią.

Pasivaikščioję Lūšių ežero pakrante, pabraidę po vandenį, vykome namo. Iš ekskursijos visi grįžome kupini įspūdžių ir geros nuotaikos. Ši išvyka praturtino mokinių žinias apie Aukštaitijos nacionalinį parką bei gamtą.

Soc. pedagogė Birutė Kundavičienė

"Jei du žmonės sutinka dėl visko, galite būti tikri, jog tik vienas iš jų mąsto."
L. B. J. dėsnis