Prie V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus

Anot Džavaharlalio  Nehru, „Mes gyvename nuostabiame pasaulyje, pilname grožio, žavesio ir nuotykių. Nuotykiai, kuriuos galime patirti, niekada nesibaigia, jei mes jų ieškome su plačiai atmerktomis akimis“. Dažnai mokytojai, tėvai ir apskritai suaugę žmonės ragina mus, entuziastingus ir nenustygstančius vietoje jaunuolius, skaityti kuo daugiau knygų. Juk knyga –  didžiausias pažinimo šaltinis. Ar mes dažnai susimąstome, kaip smagu atitrūkti nuo knygų, nuo beribių pastangų įsivaizduoti pasakojamą istoriją, nuo vadovėliuose teikiamos informacijos ir drauge su klasės draugais aplankyti muziejų, pažintinį objektą ar net užsukti į teatrą?

Adomo Mickevičiaus muziejuje

Todėl mes, dvyliktokai, kartu su lietuvių kalbos mokytoja Dainora Biliūnaite nusprendėme atsipalaiduoti ir pakeliauti! Su plačiausiomis šypsenomis veiduose, kad ištrūkome iš pamokų, su dainomis, kalbomis ir šūksniais pasiekėme Vilnių. Pirmoji mūsų stotelė – Vinco Mykolaičio Putino – vieno žymiausių lietuvių rašytojų, poeto, prozininko, dramaturgo, literatūros kritiko, istoriko ir teoretiko – memorialinis butas-muziejus. Šiame muziejuje yra trys memorialiniai kambariai – V. Mykolaičio-Putino darbo kabinetas, svetainė ir miegamasis. Kambariuose atkurta autentiška aplinka. Baldai, knygos, paveikslai ir asmeniniai daiktai yra unikalūs, šeimos įsigyti ar jai dovanoti. Kabinete dažnai lankydavosi universiteto kolegos, rašytojai, draugai. Čia buvo klausomasi klasikinės muzikos, skaitoma kūryba. Rašomasis stalas būdavo visuomet apkrautas rankraščiais, knygomis. Svetainėje kuriam laikui apsistodavo Mykolaičių globojami giminaičiai ir bičiuliai. Miegamajame išlikusios lovos, naktinės spintelės, veidrodis su spintele, rūbų spinta, kėdės, skrynia, stovi kvarco lempa, vaistų buteliukai. Muziejuje taip pat įrengtas kambarys skirtas Baliui Sruogai ir jo šeimai atminti. Išsami informacija, nuotraukų ir vaizdo archyvas, viktorinos ir kūrybinis palikimas sukeltas į du planšetinius kompiuterius.

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Antroji stotelė – Adomo Mickevičiaus – iškiliausio XIX a. Lietuvos poeto, lenkų literatūros klasiko – muziejus. Šis muziejus yra įsikūręs memorialiniame poeto bute, kuriame jis dirbo kurdamas poemą „Gražina“. Vertingiausi muziejaus eksponatai – asmeniniai A. Mickevičiaus daiktai: stalelis, kėdė. Taip pat muziejus yra įsigijęs žinomų Lietuvos skulptorių meno kūrinių, A. Mickevičiaus pasirašytą mokyklos baigimo atestatą. Po tiek daug įsisavintų žinių privalėjome atsipūsti, tad užsukome aplankyti Katedros aikštėje žibančios puošnios žaliaskarės. Kas spėjo nupirkti lauktuvių, kas privalgė vaflių, išgėrė šiltos kavos, tačiau mūsų laukė trečioji stotelė – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Čia turėjome galimybę lydimi gido susipažinti su bibliotekos erdvėmis ir paslaugomis, sužinoti pastato istoriją. Ši biblioteka yra labai moderni ir gali sudominti kiekvieną. Joje gausu skaityklų, susitikimų kambarių, kūrybos erdvių, yra dirbtuvės PATS SAU, bendrystės erdvė, repeticijų, įrašų studija, kinų, konferencijų salės, vyksta įvairios parodos ir dar daug įvairių dalykų. O visą mūsų žinių dieną vainikavo spektaklis „Madagaskaras“ Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre.

Kad ir kaip mes branginame  laiką, kartais leiskime sau pabėgti nuo kasdienybės ir raskime laiko mažais žingsneliais atrasti pasaulį, siekime pažinimo, domėkimės ir mūsų gyvenimas taps daug spalvingesnis ir turtingesnis, laikas nebus išvaistytas veltui.

Evelina Kundavičiūtė, IVg klasė

Numatytų renginių nėra.

"Valdyk aistras, antraip aistros užvaldys tave."
Epiktetas