Patrankos šūvio belaukiant

Lapkričio 6 dieną mes, aštuntokai, išbandėme išmanųjį istorijos pažinimo būdą – apsilankėme dvare, kurio istoriją slepia slapti kodai.

Edukacinė ekskursija prasidėjo pasivaikščiojimu po 15 hektarų dvaro parką, kurio metu gidė mus supažindino su unikalia dvaro rūmų ir parko istorija.

Istorinėse sėlių žemėse prie Ilgio ir Apvalaso ežerų 1515 m. dvarą įkūrė baronas Berndtas fon Kersenbrockas. Ant kalno įkurdintam dvarui prigijo vokiškas pavadinimas Ilsen berg, reiškiantis Ilzės kalną. Dvarą tiesiogiai kliudė 1655 m. prasidėjęs karas tarp Švedijos ir  Rusijos. Vokiečių kilmės inžinieriaus N. Fuchso 1863 m. perstatyti rūmai išliko beveik nepakitę iki mūsų dienų. XIX a. pabaigoje dvaro savininku tapo LDK bajoras Eugenijus Dimša.

Žvilgsnis į parko kampelį

Prabėgus 500 metų, dvaras sugrįžo prie savo istorinių šaknų ir tęsia įprastą dvarams gyvenimą.

Šimtamečio parko teritorijoje apžiūrėjome atstatytus visus nuo XIX a. nepakitusius istorinius statinius – prabangius klasicizmo stiliaus rūmus, dvaro sodybos svirną, pirtį, oficiną, rūkyklą, patrankų aikštelę. Angliško tipo parko takeliai mus vedė prie įstabių šiuolaikinių skulptūrų „Angelų medis“, „Lelija“, „Mažoji princesė“, „Saulės laikrodis“. Paukštį primenančiu tiltu pasiekėme legendomis apipintą Meilės salą.

Po apžvalginės ekskursijos, susiskirstę grupėmis ir gavę dvaro parko teritorijos žemėlapį, turėjome ieškoti pažymėtų sunumeruotų objektų. Suradę numeriu pažymėtą lentelę, QR kodų pagalba stengėmės iššifruoti joje esančią užduotį.

Atsakymų ieškojome informaciniuose stenduose, išsibarsčiusiuose visoje parko teritorijoje, ir pildėme kryžiažodį. Tik nuskenavę visus kodus ir atlikę visas užduotis sužinojome raktinius žodžius. Neteko nuobodžiauti, nes gausybę objektų turėjome rasti vos per vieną pamoką – 45 minutes! Smagu, kad visoms komandoms pavyko atidaryti paslaptingąją „lobių skrynią“ ir buvom apdovanoti dvaro prizais. Istorijos pamokos pabaigoje mūsų laukė staigmena – įsimintinas švediškos patrankos šūvis!

8 klasės mokiniai

Šiuo metu įrašų nėra

"Net užimdamas aukštą padėtį gyvenime, elkis su visais kaip su lygiais."
Menandras