Keliaujant upe

Besibaigiant mokslo metams ketvirtokams teko izoliuotis 2 savaitėms. Suplanuotas žygis neįvyko. Išlaukę tą laiką, birželio 25 d. susirinkome klasėje. Vaikai pasidžiaugė, gavę pradinio išsilavinimo pažymėjimus, apdovanojimus. Šį sykį puikiai nusiteikę išvykome į Antalieptę.

Lūžų akmenį apžiūrint

Ten mus pasitiko Jorūnės tėtis, žygio vadovas. Prieš žygį klasės seniūnas parodė mankštos pratimus. Visi apšilę iškeliavome Šavašos taku. Šis takas dusetiškiams gerai žinomas. Daugelis jau yra žygiavę tuo taku, bet mūsų laukė netikėtumas. Vadovas Vytautas Eidėjus pasiūlė keliauti Šavašos upe. Ne visiems greitai pavyko nusileisti į negilią, sraunią upę. Upės dugnas vietomis akmenuotas, vaga užversta medžiais. Taigi mūsų laukė nauji potyriai. Ne vienam teko išsimaudyti šaltame vandenyje. Buvo labai smagu eiti vingiuota upe. Po to stačiu šlaitu įlipti prie Lūžų akmens. Vytautas papasakojo, kad Lūžų akmuo su dubeniu, tai pagoniškos šventyklos liekana. Šalia mitologinio akmens – duobė su šventyklos ugniaviete. Keliavome toliau, upės vingyje – „meilės salelė”, šaltame upės vandenyje veisiasi nėgės. Vadovas papasakojo, kad upinė nėgė yra sėsli, randama daugelyje nedidelių Lietuvos upelių, kuriuose yra žvirgždo ir stiprių tėkmių. Jauni individai vadinami vingiliais. Jie visą gyvenimą praleidžia įsirausę upės dugne, minta augalų ir kitomis liekanomis, mikroorganizmais. Subręsta penktais metais, kūno ilgis siekia 10–16 cm.

Prie basųjų karmelitų vienuolyno

Išlipę iš upės ir pailsėję paskutinėje stotelėje, vykome į vienuolyną. Prieš įeinant teko nusiauti.Tai basųjų karmelitų vienuolynas, įkurtas 1700 m. Vienuoliai pastatė bažnyčią ir vienuolyną, sujungtą požeminiu perėjimu. Dabar šiame vienuolyne vyksta įvairūs projektai, atvyksta žmonės savanoriauti. Vadovas aprodė vienuolyną, kambarius ir kambarėlius, rūsyje šulinį. Vienuolyne buvo ganėtinai vėsu, netgi kojos šalo. Lauke mūsų laukė pramogos: pasiplaukiojimas baidarėmis, sūpynės, žaidimai, vaišės. Vaikams kelionė paliko malonių įspūdžių.

Lilia Semionova, 4 klasės mokytoja.
Nuotr. autorės

"Meilė – tai gamtos audeklas, siuvinėtas vaizduote."
Volteras