Prie paminklo  Maironiui
Prie paminklo Maironiui

Kovo 24 dieną mes, gimnazijos abiturientai bei mokytojos Eglė Kuzmienė ir Dainora Biliūnaitė, vykome į edukacinę ekskursiją Kaune. Pirmoji stotelė buvo Kauno širdyje – Maironio lietuvių literatūros muziejuje.

Edukatorė Sandra aprodė Jono Mačiulio-Maironio namus, kuriuose išliko autentiški paveikslai, baldai, papasakojo apie rašytojo gyvenimą, pomėgius ir jį pristatė iš labiau kasdieniškos pusės.

Maironio muziejuje
Maironio muziejuje

Pasiklausius pasakojimų apie Maironį, apžiūrėjus jo namus, mūsų laukė antroji edukacinės programos dalis jau kitoje erdvėje – ekspozicijoje apie Maironio biografiją ir kūrybą. Pasiskirstėme į tris grupes ir naudodamiesi informaciniais stendais bei ekspozicijoje esančiais eksponatais bei jau turimomis žiniomis parengėme trumpus pristatymus apie poetą ir turėjome pristatyti savo atliktas užduotis. Taip dar labiau įsisavinome informaciją apie įžymų tautos dainių. Po šios pamokos dar turėjome galimybę susipažinti su nauja lietuvių literatūros ekspozicija „Literatūra keičia“. Joje lietuvių literatūra pristatoma septyniose skirtingose salėse pagal literatūros raidos laikotarpius: seniausioji ir senoji literatūra, spaudos draudimas, XX a. pradžia, tarpukaris, okupacijų periodas, atšilimo laikotarpis, išeivių literatūra. Kadangi ekspozicija suskirstyta pagal laikotarpius, tad yra labai paprasta ir patogu įsisavinti žinias chronologine seka. Erdvės didelės ir visa informacija suskaitmeninta, tad tai dar labiau prikaustė dėmesį. Spaudos draudimo laikotarpio slėptuvės, medžio instaliacija su garso įrašais ir pagal temas išryškintais eksponatais, kalbantys rašytojų portretai, durys į žmonių likimus, dailininko Antano Dubros sukurtas įspūdingas kultūrinių įvykių pano su papildyta realybe, išeivių kūrėjų alėja, pripildyta rašytojų minčių, kurias galima išklausyti, virtualios realybės žaidimas „Kelionė“ ir dar daug visko smagaus galima rasti šioje modernioje ekspozicijoje. Šis muziejus modernus, todėl tikrai sudomino bei buvo naudingas, nes galėjome dar labiau praplėsti savo akiratį.

 

Ekspozicija
Ekspozicija

 

Užduočių pristatymas
Užduočių pristatymas

Pavaikštinėję po Kauno rotušę, Kauno pilies kiemelį bei labiau pažinę miestą, vakare Nacionaliniame Kauno dramos teatre žiūrėjome režisieriaus Jono Jurašo režisuotą dramą pagal Antano Škėmos romaną „Balta drobulė“. Spektaklis padėjo labiau suprasti romaną, į jį įsigilinti. Aktoriai puikiai išreiškė tai, ką perteikė autorius. Drama privertė susimąstyti apie žmones, išgyvenančius psichologines problemas, kurios ilgainiui gali privesti prie išprotėjimo. Bendraklasiai buvo sužavėti šia ekskursija, o viena jų, Viltė, atsiliepė štai taip: „Ekskursija buvo labai įdomi. Aplankytas modernus Maironio muziejus paliko didžiulį įspūdį. Vaikščiojome modernaus muziejaus koridoriais po skirtingas erdves: pabuvojome tarsi miško kambaryje, galėjome įsivaizduoti knygnešių darbą ir net patys įsitikinti, kiek apytiksliai svėrė knygnešio kuprinė. Sudomino ir įvairios interaktyvios viktorinos apie skirtingo laikotarpio rašytojus ir poetus, išbandėme virtualios realybės žaidimą „Kelionė“. Sužavėjo ne tik eksponatai muziejuje, bet ir jų modernus pateikimas, kuris tikrai daug labiau sudomina jaunimą. Vakare žiūrėtas spektaklis „Balta drobulė“, ko gero, paliko dar didesnį įspūdį. Spektaklyje aktoriai puikiai perteikė, kaip atrodo psichine liga sergantis žmogus bei jo kasdienis gyvenimas. Pagrindinis spektaklio aktorius Dainius Svobonas išpildė visus galimus lūkesčius ir atidavė visą save scenai. Ekskursija man labai patiko ir paliko neišdildomus įspūdžius“.

Urtė Marcinkevičiūtė, IVg kl.

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Žmogus, norintis vadovauti orkestrui, privalo atsukti miniai nugarą."
Dž. Kukas

Orai