Akcijos dalyviai.

Įpusėjo kalendorinė žiema. Papuošė, išdabino mūsų žemę, apgaubė baltu, puriu nuometu. Šaltis nutiesė ledo tiltus. Dažnai pučia šiaurys. Liūdna paukšteliams ir žvėreliams, nes jiems vis sunkiau ir sunkiau rasti maisto. Kad jiems būtų lengviau, mes paskelbėme akciją „Baltasis badas 2010“. Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į laukinių gyvūnų globą paspaudus šaltukui ir iškritus gausiam sniegui. Akcijoje dalyvavo Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos priešmokyklinukai, pradinukai ir jų mokytojos.

Turininga paskaita.

Į svečius atvykęs Sartų regioninio parko direkcijos vyr. inspektorius Algis Pažūsis papasakojo, kodėl ir kaip reikia maitinti žvėrelius žiemą. Jis supažindino mažuosius klausytojus su tinkamu žvėrelių maitinimu ir paukštelių lesinimu. Inspektorius priminė, kad paukštelius reikia lesinti pastoviai. Neužtenka vieną ar kitą kartą paberti lesalo.

Įdomu sužinoti.

Išklausę naudingų patarimų, priešmokyklinukai ir trečios klasės mokiniai paukšteliams pakabino trečiokų Evelinos Kundavičiūtės ir Justo Stankevičiaus pagamintas lesyklėles. Vaikai pažadėjo jas prižiūrėti ir nuolat paberti lesalo.

Kitą dieną akcijos dalyviai pasiskirstė į dvi grupes. Vieni (priešmokyklinukai ir trečiokai) aplankė Kalbutiškio žvėrių šėryklą, o grįždami užsuko į Rokiškio miškų urėdijos klėtelę, kur apžiūrėjo į „Raudonąją knygą“ įrašytų paukščių, laukinių gyvūnų ir augalų nuotraukas. Kiti (antrokai ir ketvirtokai) nuėjo į netoliese esantį Morkūnų pušynėlį. Vaikai sekė žvėrelių pėdsakais, stebėjo, kur daugiausia būriuojasi paukšteliai. Įvairiais skanėstais puošė medžių šakas, barstė grūdus, dėliojo šieną. Nors visi pavargo, veideliai nuo šalčio sužvarbo, bet buvo laimingi ir patenkinti, nes padarė gerą darbą. Ne veltui sakoma, kad už gera atsilyginama geru. Mes padėsime gyvūnėliams peržiemoti, o jie mus džiugins pavasarį.

Mokiniai su mokytoja I. Pužiene kabina lesyklėlę.

Dėkojame vaikų tėveliams, kurie padėjo suruošti žvėreliams dovanas, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos vadovams už transportą ir Sartų regioninio parko direkcijai už suteiktus naudingus patarimus ir dalyvavimą akcijoje.

Tikimės, kad prie mūsų akcijos prisijungs ir daugiau gamtos mylėtojų.

J. Budzilienė,
priešmokyklinės grupės pedagogė,
I. Pužienė ,
3 klasės mokytoja.

Nuotraukų autorė Gustė Pužaitė .

Numatytų renginių nėra.

"Lankas įlūžta nuo per didelės įtampos, o dvasia – nuo silpnumo."
Publilijus Siras