Projekto rėmėjai

Ugdymo skyrius „Sartukas“ vykdo Zarasų savivaldybės vietos veiklos grupės strategiją, II prioriteto „Kaimo gyventojų iniciatyvų skatinimas“. Strategijos priemonė „Bendruomeniškumo ugdymas ir sąlygų jam sudarymas“. Vietos projektas „Kad vaikai būtų sveiki“. Projekto tikslas – sukurti aplinką kurioje vaikai augtų sveiki.

Vietos projekto „Kad vaikai būtų sveiki“ dėka įsigyta:

Ekologiška valymo sistema „Hyla“. Šios sistemos pagalba atliekame patalpų oro valymą, giluminį kilimų valymą ir plovimą bei dulkių bei alergenų šalinimą iš aplinkos. Ši valymo sistema užtikrina sveiką aplinką, komfortą, patogumą, švarą, poilsį ir sveiką miegą.

Aukščiausios kokybės nerūdijančio plieno 10/18 grade puodai ir aliuminio keptuvė su titano padengimu. Vienas pagrindinių nerūdijančio plieno privalumų – tai gana inertiškas metalas. Verdant/ kepant jis nereaguoja net su stipriausiomis maistinėmis rūgštimis, taigi šiuose puoduose paruoštas maistas nepraranda savo pirminio skonio ar spalvos. Kitas didelis privalumas- jiems nereikia didelės priežiūros- nerūdija, juos lengva valyti ir nesideformuoja netgi numetus. Kepamos/ verdamos daržovės ar mėsa išlaiko tiek savo turinį, tiek formą. Juose nepridega maistas, jie taupo elektros energiją. Senoje viryklėje dažnai perdega tenai, todėl įsigijome ir tenų komplektą.

Maisto gaminimo įranga Termomix. Temomix yra funkcionalus įrenginys, pakeičiantis 20 virtuvinių prietaisų.

Du šaldytuvai su šaldymo kameromis.

Kompiuterinė įranga (du nešiojami kompiuteriai, projektorius ir ekranas). IKT (informacinių komunikacinių technologijų) taikymas darželyje yra šiuolaikiškas, modernus ir geras ugdymo(si) būdas,  be to, labai priimtinas ir patrauklus vaikams. Tai suteikia daugiau galimybių siekiant tikslų ir uždavinių, ugdymo procesas tampa veiksmingesnis ir patrauklesnis. Naudojant IKT ugdymo procese padeda vaikui atrasti vis įvairesnius savęs, socialinės aplinkos ir gamtos pažinimo būdus. Naudojant IKT galima įtaigiau papasakoti ir pademonstruoti įvairias geometrines formas, dydžius, todėl vaikai lengviau įgyja supratimą apie paprasčiausius matematinius vaizdinius. Šiuolaikinės technologijos yra neatsiejama veiklos priemonė siekiant modernesnės komunikacijos, informacijos sklaidos, kūrybingesnio tikslų ir uždavinių įgyvendinimo.

Sporto priemonės vaikų plokščiapėdystės ir stuburo lavinimui. Pagrindinė netaisyklingos laikysenos priežastis - judėjimo stoka. Pastebėta, kad vaikai daug laiko praleidžia prie televizorių, kompiuterių, sėdi prie jų ūgiui nepritaikytų stalų. Laikysenos ugdymas užimą svarbią vietą šiuolaikinėje ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos ugdymo sistemoje. Laiku nepradėjus koreguoti vaiko netaisyklingos laikysenos, gali išsivystyti stuburo iškrypimai, vėliau nulemsiantys kraujo apytakos, kvėpavimo, virškinimo ir estetinės išvaizdos problemas. Pėdos deformacijos nustatomos beveik trečdaliui vaikų. Jau nuo pusantrų metų turime pasirūpinti, kad vaiko pėdutės nesideformuotų.

Vietos projektui „Kad vaikai būtų sveiki“ įgyvendinti panaudota: 3,8 tūkst. EUR Europos sąjungos paramos lėšų, 0,8 tūkst. EUR valstybės biudžeto lėšų, 1,6 tūkst. EUR savivaldybės lėšų.

Reda Pimpienė, ugdymo skyriaus „Sartukas“ vedėja

Numatytų renginių nėra.

"Melagis privalo turėti gerą atmintį."
M. F. Kvintilianas