Mokiniai klausosi lektorės
Mokiniai klausosi lektorės

Gruodžio 5 d. Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė lankėsi Dusetų K. Būgos gimnazijoje su prevencinėmis pamokomis apie rūkymo žalą. Pamokose dalyvavo 6-7 klasių mokiniai.

Ar žinojote, kad rūkymas gali lemti ne tik kvėpavimo sistemos susirgimus, tačiau ir akių ligas? Štai amžinės geltonosios dėmės degeneracijos riziką šis žalingas įprotis padidina du kartus.

Skaitymas su specialiaisiais akiniais
Skaitymas su specialiaisiais akiniais

Amžinė geltonosios dėmės degeneracija – tai akies tinklainės centrinės dalies – geltonosios dėmės pažeidimas. Ši klastinga, nepagydoma, su amžiumi pasireiškianti liga sukelia įvairių regėjimo sutrikimų: sumažėja ar išnyksta gebėjimas skaityti, rašyti, vairuoti, atlikti buities darbus, žiūrėti televizorių, atpažinti veidus. Negydant ligonis gali ir apakti. Amžinė geltonosios dėmės degeneracija – viena dažniausių pagyvenusių ir vyresnių žmonių aklumo priežasčių.

Pamokos metu buvo kalbama apie rūkymo žalą sveikatai, gyvenimo kokybei, grožiui ir kodėl būtent šiame amžiuje cigaretė atsiranda paauglio rankose. Užsiėmimų metu pristatyta prevencinė priemonė, žaidimo rinkinys „Aprūkusios akys“. Aprūkusių akių akiniai skirti imituoti šios rimtos ligos poveikį. Pagrindinė rinkinio idėja yra ta, kad nerūkymas – išmintingiausias pasirinkimas. Mokiniai išbandė kaip yra sudėtinga skaityti, piešti, žaisti sergant šia liga.

Zarasų visuomenės sveikatos skyrius

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Prieš pasakydamas ką nors kitiems, pasakyk tai pačiam sau."
Seneka

Orai