Projekto dalyviai
Projekto dalyviai

Saulėtas oranžinis traukinys šiemet vėl riedėjo kviesdamas švietimo įstaigų bendruomenes kartu su ugdytiniais keliauti į platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalinant šypsenas. Kodėl oranžinę? Todėl, kad tai šeimos, meilės, draugystės, saulės, šviesos spalva. Kodėl į gamtos pasaulį? Todėl, kad gyvename XXI a. Visi skuba, bėga, lekia... Mūsų gimnazijos pradinukai ir ikimokyklinukai šiuo traukinuku rieda jau antri metai.

Kelionė oranžiniu traukinuku prasidėjo nuo mažos moliūgo sėklytės, kurią vaikai pasėjo su savo mokytoja. Stebėjimas, daigelio laukimas skatino vaiko smalsumą, kantrumą, suteikė žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą. Jie stebėjo, fiksavo, kaip auga lapai, kokia žiedų spalva, kaip mezgasi pirmieji vaisiai ir kaip jis auga. Paaugintus daigelius vaikai baigiantis mokslo metams parsinešė namo. Tada estafetės lazdelę perėmė tėveliai. Jie kartu su vaikais sodino moliūgo daigelį į tinkamą augimvietę, laistė, prižiūrėjo, apgaubė dėmesiu ir rūpesčiu, fotografavo savo oranžinį draugą. Rudenį su rūpesčiu ir meile išaugintas derlius vaikams suteikė daug džiaugsmo, priminė, kiek daug reikia darbo, kad išaugtų vaisius.

Pažintis su vaistažolėmis
Pažintis su vaistažolėmis

Pirmoji projekto užduotis buvo sukurti kompoziciją – „Sveikuolių moliūgų ir vaistinių augalų bičiulystė“. Kompozicijai galima naudoti įvairius vaistinius augalus, išaugintus įstaigos teritorijoje, namuose ar atvežtus iš pievos, kaimo, sodybos... Svarbiausia, kad vaikai žinotų jų pavadinimus, vaistines savybes, naudą žmogui. Šią kompoziciją buvo nutarta kurti rugsėjo 27 dieną. Vaikai kartu su tėveliais tempė į mokyklą savo užaugintus moliūgus, vaistinius augalus. Ilgokai užtruko kompozicijos kūrimas, bet rezultatas džiugino ne tik mažuosius projekto dalyvius, bet ir gimnazijos bendruomenę. Prisiminimui liko Alvydo Stausko įamžinta akimirka.

Antroji projekto užduotis – suorganizuoti Oranžinę šventę, skirtą Pasaulinei širdies dienai, kuri švenčiama rugsėjo 29 dieną. Į šią šventę mes pakvietėme mūsų gimnazijos psichologę Aušrą Krištapavičienę, kuriai vaistažolių auginimas, jų rinkimas,  arbatų mišinių, antpilų gaminimas yra širdžiai miela veikla. Šventę mokytoja Aušra pradėjo apsirengusi žolininkės apdaru ir nešina pintine šviežiai suskintų vaistažolių. Popietės metu ji sekė pasaką, vaikai minė mįsles, spėliojo vaistažolių pavadinimus, daug sužinojo apie vaistines šių žolelių savybes. Priešmokyklinukai ir pradinukai skanavo mūsų virėjų išvirtą moliūgų košę iš mūsų užaugintų daržovių ir buvo pavaišinti psichologės Aušros išvirta vaistažolių arbata.

Trečioji užduotis – sukurti kūrybinį darbą : pasaką ar eilėraštį apie moliūgus. Iki projekto pabaigos kiekvienos klasės mokiniai su savo mokytojomis piešė savo užaugintus moliūgus, kūrė pasakas ir kitus kūrybinius darbus. Antrokai su mokytoja Lilia Semionova sukūrė pasaką be galo ir kolektyvinę pasaką, kurios kartu su projekto dalyvių nuotrauka prie sukurtos kompozicijos buvo nusiųsta projekto organizatoriams. Visi dalyvių darbai yra sudėti į bendrą knygą „Oranžinė knyga-2018“.

Projektas baigėsi – lauksim pavasario ir vėl suksime oranžinį ratą...

Jolanta Kondrašovienė,
pradinių klasių mokytoja

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Žmonės nepasimoko iš istorijos pamokų – ir tai svarbiausia istorijos pamoka."
O. Hakslis

Orai