Bendras ugdytinių kūrybinis darbas

Šiemet minimas „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetis. Akcijos organizatorius „Vaikų linija“ šią iniciatyvą išplėtė ir pakeitė į sąmoningumo didinimo mėnesį BE PATYČIŲ. Ugdymo skyriaus „SARTUKAS“ bendruomenė prisijungė prie šios akcijos ir visą kovo mėnesį buvo vykdomos įvairios veiklos, skirtos patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui.

Akcijos tikslai: atkreipti dėmesį į patyčių problemą, nelikti abejingam, skatinti pagarbius bei draugiškus mokinių, suaugusiųjų tarpusavio santykius, nepritarti patyčioms ir stabdyti jas kartu palaikant gyvenimo be patyčių idėją.

Visą mėnesį vyko įvairūs praktiniai, kūrybiniai užsiėmimai, socialinių, prevencinių reklamų ir filmų peržiūros, diskusijos ir kitokios veiklos, kurių metu visi buvo kviečiami draugauti, stabdyti patyčias ir gerbti vieni kitus.

Darželinukų grupėse ugdomųjų veiklų metu buvo kalbama draugystės tema, su vaikais analizuojami įvairūs patyčių atvejai. Vaikai žaidė žaidimus, kurių metu buvo skatinami pagarbūs, mandagūs, draugiški santykiai.

Ši akcija visiems dar kartą priminė, kad visuomenėje patyčių reiškinys yra vis dar aktualus ir opus klausimas, kurį turime spręsti visi kartu bendromis jėgomis. Dėmesį patyčių prevencijai skirti turime visus metus.

Socialinė pedagogė Birutė Kundavičienė

"Niekas nejuda į priekį politinėje sistemoje, kurioje žodžiai nesiderina su darbais."
Napoleonas