Antrokų maketas

Kovo 21 dieną mūsų gimnazijos priešmokyklinės grupės auklėtiniai bei pradinių klasių mokiniai lankėsi Sartų ir Gražutės regioniniame parke. Čia visų laukė kultūrologė Kristina Ivanovaitė. Renginys vyko per pavasario lygiadienį ir buvo skirtas Žemės dienai paminėti.

Kultūrologė papasakojo apie baltų didžiąsias metų šventes, supažindino su dievais, dievybėmis, deivėmis.

Nuo 1971 m. kovo 20-21d. skirtingose pasaulio vietose švenčiama Pasaulinė Žemės diena, o Lietuvoje švenčiama nuo 1992 metų. Kartu su vaikais aptarė didžiausias mūsų planetos problemas: klimato kaitą, oro taršą, vandens trūkumą, pasaulinį skurdą, badą. Mokiniai siūlė, kaip galima padėti Žemės planetai: rūšiuoti atliekas, tausoti vandenį, popierių, nenaudoti chemikalų, vartoti mažiau elektros energijos.

Vaikams pasiūlė sudalyvauti socialiniame projekte taikai ir vienybei Žemėje „Apkabinkime Žemę“. Jiems teko pagaminti Žemės maketą ir jį dekoruoti. Prieš tai jie turėjo prisiminti, kaip sudaryta Žemės planeta. Kultūrologė parodė pateiktyse žemynus, vandenynus, papasakojo būdingiausius požymius. Vaikų grupės spalvino žemynus, piešė gyvūnus, augalus, žymėjo vandenynus ir darbelius puošė gėlėmis, širdelėmis, žvaigždėmis.

Vaikų sukurtais Žemės maketais papuošėme klases. Mokinių grupiniai darbai patalpinti svetainėje apkabinkimezeme.lt

Gitana Šuminienė,
pradinių klasių mokytoja

Numatytų renginių nėra.

"Taurus žmogus nesišvaisto pažadais, o daro daugiau negu žadėjo."
Konfucijus