Trakų pilyje
Trakų pilyje

Šis pavasaris džiugino puikiais orais ir kvietė pradinukus ir jų mokytojas keliauti ir betarpiškai pažinti pasaulį. Gegužės 16 dieną pirmokai su mokytoja J. Kondrašoviene ir pailgintos darbo dienos auklėtoja D. Macijauskiene susiruošė aplankyti „Triušiukų slėnį“, esantį Antalamėstės kaime, Utenos rajone.

Triušiukų slėnyje
Triušiukų slėnyje

Šiuo metu 3 ha plote, aptvertoje teritorijoje, eksponuojama daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių ir triušiukų: Belgijos milžinai, Vokietijos dėmėtieji milžinai, Prancūzijos avinai, Didieji šviesiai sidabriniai, Tamsiai sidabriniai, Didžioji šinšila, Bugundijos, Marderis, Vienos mėlynieji, Vienos pilkieji, Vienos mėlynai pilkieji, Naujosios Zelandijos baltieji ir raudonieji, Kalifornijos, Japonijos, Kiškiniai, Aliaska, Siamo, Ugniniai, Olandų, Rex, Angora, dekoratyviniai ir kt. Triušiukų slėnyje vaikai grožėjosi tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, avytėmis, alpakomis, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais.

Pirmokai ne tik susipažino su gyvūnais ir paukščiais, paglostė ir maitino triušiukus, bet ir pramogavo: jodinėjo Poni arkliuku, šokinėjo ant batuto, suposi ant sūpynių, mėtė kamuolį į krepšį, pietavo pavėsinėje, grožėjosi gamta.

Gegužės 17 dieną pirmokai vyko į savo klasės draugo Bijūno tėvelių Skaistės ir Žilvino Barzdų ūkį. Ten vyko netradicinė pamoka „Ūkininko sodyboje“. Vaikai iš arti pamatė stambiųjų raguočių bandą, glostė ir maitino avytes, jų jauniklius, sužinojo daug informacijos apie gyvūnų gyvenimo sąlygas ir priežiūrą. Grįžę iš ganyklų vaikai apžiūrėjo kaimynystėje esančią senovinę sodybą ir kartu su mokytoja ir sodybos šeimininkėmis džiaugėsi senoviniame darželyje žydinčiais augalais, bandė įsiminti jų pavadinimus.

Gegužės 20 dieną 2 klasės mokiniai su mokytoja L. Semionova vyko į ekskursiją po žymiausias Anykščių vietas. Pradinukai pasinaudojo puikia galimybe su kultūros pasu aplankyti edukacines programas: Siauruko atradimai kiekvienam smalsučiui ir Tradiciniai aukštaičių kaimo amatai. Siauruko muziejuje mokiniai trumpam tapo mašinistais: apžiūrėjo riedmenų paviljone garvežį ir motorvežį, sužinojo, kur gabenamas Anykščių auksas, kaip veikė Ledainė ant bėgių, susipažino su stoties viršininko kabinetu, pasivažinėjo smagiai bėgiais – drezina ir triračiu. Vėliau antrokai aplankė Arklio muziejų, kur susipažino su tradiciniais lietuvių liaudies amatais: puodžiaus amatu, audimu, kalvyste, medžio apdirbimu. Mokiniai galėjo ne tik pamatyti audimo staklių, žiedimo rato, kalvės įrangos veikimo būdus, bet ir stebėti audėjos, keramikės, medžio drožėjo, kalvio darbą, jų dirbinių pritaikymą buityje. Edukatorius nuvedė į arkliui skirtą paviljoną, papasakojo apie geriausią žmogaus pagalbininką, kuris lydėjo žmogų daugelyje darbų nuo seniausių laikų, žirgų veisles, aprodė padargus, transporto ekspoziciją. Ekskursijos pabaigoje antrokai aplankė gamtos ir kultūros vertybę, legendomis apipintą – Puntuko akmenį.

Gegužės 29 dieną visi pradinukai vyko į „Išmanųjį susigaudymo žygį" pagal kultūros paso programą. Dėl tą dieną prapliupusio lietaus žygio programa buvo pakeista. Vaikai turėjo surasti kultūros objektus Užpalių miestelyje. Komandos gavo po žemėlapį ir lapą su užduotimis ir maršrute užkoduotais ženklais. Šis žygis pareikalavo išmonės, naujų idėjų, energijos, netikėtų sprendimų. Žygyje buvo svarbu ne tik greitis, bet ir taktika, komandos narių vaidmenų pasiskirstymas, išmonė ir ištvermė. Kol buvo sumuojami komandų rezultatai vaikai galėjo pažaisti lauko žaidimus. Vykdami į stovyklavietę kartu su programos rengėju Giedriumi Indrašiumi ir savo mokytojomis, mokiniai aplankė gamtos paminklą – konglumeratą, esantį netoli Užpalių. Nuvykę į stovyklavietę, kūrė laužavietes, kepė dešreles, skanavo jas, žaidė žaidimą – „Vėliavos pagrobimas“. Pavargę, tačiau laimingi ir pilni įspūdžių pradinukai sugrįžo į klases.

Gegužės 30 dieną trečių – ketvirtų klasių mokiniai ir jų mokytojos G. Šuminienė ir I. Pužienė vyko į pažintinę, edukacinę kelionę į Trakus. Trakų Salos pilies menėje žiūrėjo „Lėlės“ teatro spektaklį „Raudonoji knyga“. Žaismingame lėlių spektaklyje vaikai stebėjo ir pažino paukščius, susipažino su antikvariniais daiktais, sužinojo, kas rašoma į Raudonąją knygą. Po spektaklio mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Riterystė viduramžių laikotarpyje“ Užsiėmimas vyko Trakų Salos pilies gynybinėje vartų bokšto pastogėje įrengtoje edukacinėje klasėje. Ekskursijų vadovas M. Tumas naudojant vaizdingą prezentaciją vaikus supažindino su riterijos ugdymo ir tapimo riteriu eiga, reikalingomis savybėmis norint tapti riteriu. Pristatė svarbiausias riterio kodekso nuostatas. Vaikai sužinojo, kodėl ir kuo riteriui buvo svarbus kalavijas, šalmas, šarvai. Turėjo galimybę juos apžiūrėti. Vaikai buvo simboliškai pašventinti į riterius. Po užsiėmimo mokiniai apžiūrėjo pilies ekspozicijas, pasivaikščiojo pilyje.

Birželio 4-5 dienomis vyko „Meno terapijos“ užsiėmimai, kuriuos vedė Zarasų švietimo pagalbos tarnybos metodininkės J. Lašaitė ir G. Laurinkėnienė. Šį projektą organizavo Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyrius vykdydamas projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Zarasų rajono savivaldybėje“.

Trečiokai po varžybų
Trečiokai po varžybų

Birželio 6 dieną buvo paskelbta sporto diena. Futbolo komandos treneris organizavo futbolo rungtynes 1-2 ir 3-4 klasių koncentruose. Pradinukai buvo labai aktyvūs – iš kiekvienos klasės sudarė net po kelias komandas. Priešmokyklinukai kartu su savo mokytoja J. Budziliene žaidė įvairius judriuosius žaidimus Tarp varžybų R. Vaitukaitis su dukra Liucija organizavo įvairias rungtis, kurias nugalėję ir žaidėjai, ir sirgaliai buvo apdovanoti specialiaisiais prizais.

Birželio 7 dieną pradinukai skubėjo į Dusetų kultūros centrą kur priešmokyklinukams buvo įteikti kelialapiai į pirmą klasę, pradinukams gimnazijos direktorius G. Kuzma ir direktoriaus pavaduotoja V. Normantienė įteikė šūsnį padėkų ir atminimo dovanų. Po apdovanojimo ceremonijos šokių mokytojas A. Meškauskas visus pakvietė kartu pasimokyti smagių šokių. Dusetų kultūros centras pradinukams padovanojo filmą „Aukso žirgas“.

Palinkėję vieni kitiems gerų ir saugių atostogų, atsisveikinę su savo mokytojomis, pradinukai skubėjo pas laukiančius tėvelius.

Vasara netruks prabėgti, o mes rugsėjo 1-ąją ir vėl lauksime savo paūgėjusių, įdegusių, praturtėjusių naujomis patirtimis ir įspūdžiais savo vaikų.

Pradinių klasių mokytojos

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Triukšmingumas nieko neįrodo. Gana dažnai višta, sudėjusi viso labo tik kiaušinį, kudakuoja tarsi pagimdžiusi asteroidą."
M. Tvenas

Orai