Ketvirtokai
Ketvirtokai

Mes, ketvirtokai, norime būti  geri ir sumanūs skaitytojai. Po atostogų įsivertinome, kaip mums sekėsi skaityti vasarą. Lietuvių kalbos pamokoje išsiaiškinome, ką reiškia sumanus skaitytojas bei  kaip tinkamai išsirinkti knygą. Kad tai išmoktumėme padaryti,  rugsėjo 17 dieną kartu su savo mokytoja Gitana Šuminiene lankėmės Kazimiero Būgos bibliotekoje. Ten mus pasitiko vaikų skyriaus bibliotekininkė Rima Survilaitė, jau gerai pažįsta iš anksčiau, nes buvome dažni lankytojai gimnazijos bibliotekoje. 

Apžiūrėjome parodėles, pasmalsavome, kaip surikiuotos knygelės lentynose, o vėliau smagiai pabendravome. Bibliotekininkė mūsų klausė, ką jau žinome apie biblioteką, priminė, kaip reikia saugoti paskolintą knygutę, kaip naudoti skirtukus...

Naudinga buvo sužinoti, kaip išsirinkti knygą, kurioje vietoje ieškoti anotacijos, ką reiškia šifrai ant knygos nugarėlės. Kalbėjomės net ir apie leidyklas. Dauguma mokinių prisiminė „Nieko rimto“ (toks nerimtas  pavadinimas) leidyklą. Tai vaikams ir paaugliams skirtų knygų leidykla. Ją visi bendraklasiai puikiai žino, nes jos darbuotojai šiomis dienomis lankėsi gimnazijoje ir pristatė vaikiškas knygutes. Šios leidyklos atstovai mus, pradinukus, aplanko kasmet. Jie papasakoja apie naujas knygutes, o kitą dieną galima įsigyti knygų, atvirukų, CD, puodelių ar kitų mielų smulkmeną. Klases draugai noriai dalinosi, kokias knygutes jiems labiausiai patinka skaityti. 

Išėjome gerai nusiteikę, nešini išsirinktomis knygomis.  O Otfrydo Proislerio knygą „Herbė ir jo draugas Cvotelis“ skaitysime garsiai klasėje. Tai labai įdomi istorija apie nykštuką Herbę ir jo gauruotą draugą  Cvotelį ... Taip nutarėme!

Meda Austėja Kazlaitė, 4 kl.,
Milėja Mačiulytė, 4 kl.

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Kultūra ir išorinis blizgesys – visiškai skirtingi dalykai."
R. V. Emersonas

Orai