Prieš filmavimą

Visai netikėtai mus, IIg klasės mokinius, pasiekė džiugi žinia. Klasės draugė Viltė Razmanavičiūtė pakviesta dalyvauti LRT žinių viktorijoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Pakviesta ne viena, o su palaikymo komanda.

Vos sužinoję apie tai, klasės draugai, auklėtoja, apsidžiaugėme taip, lyg patys būtume pakliuvę! Tuojau pat apgalvojome, kokį plakatą piešti, kaip kuo geriau palaikyti Viltę. Mane (Urtę) ji išsirinko kaip draugę, kuri, jai prireikus, padės atsakyti į klausimą. Tai man buvo didžiulė garbė, nes Viltė parodė pasitikėjimą manimi ir mano žiniomis. Nors pernelyg daug tam nesiruošiau, bet pažiūrėjau keletą „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ laidų, pasiskaičiau internete. Galimybė matyti laidos filmavimą bei būti toje salėje paliko įspūdį, nes daugelis mūsų viską įsivaizdavo kitaip. Patirtį išsinešė ne tik Viltė, bet ir mes, ten dalyvavę! Savo įspūdžiais pasidalino ir keletas draugių, auklėtoja.

Klasės auklėtoja Eglė Kuzmienė: Viltė stebina mane savo gebėjimu siekti tikslo – ramiai, užtikrintai. Jos svajonė buvo dalyvauti ir žaisti šiame žaidime. Ji jos ir pasiekė. Savo kruopštumu ir ramybe alsuojanti mergina gali būti pavyzdys mums visiems. Didžiuojuosi ja ir linkiu sėkmės.

Ema: Visi palaikėme Viltę ir ne ką mažiau nei ji išgyvenome visą jaudulį. Tiesiog jautėme ją. Džiugu, kad jau antra gimnazijos mokinė nusprendė išbandyti savo jėgas žinių viktorinoje bei įrodyti, jog nors ir esi iš mažo miestelio, bet žinai tikrai daug ir gali susirungti su stipriausiais.

Gustė: Labai džiaugiuosi Viltės drąsa, nes ji nepabijojo ir išbandė save. Smagu turėti draugę, bendraklasę, kuri gali būti pavyzdys mūsų klasei ir gimnazijai. Važiavome palaikyti, nes mūsų palaikymo jai tikrai labai reikėjo. Nemažai atsakymų į klausimus buvo žinomi, bet buvo ir kiek sudėtingesnių, todėl teko labiau pasukti galvą. Pati erdvė, visas filmavimas tikrai sudarė šiokį tokį įspūdį, buvo ir šiek tiek neteisybės. Labai smagu, kad klasėje turime tokį žmogų kaip Viltė, kuri įrodė, kad gali kur kas daugiau, nei pati manė.

Atslūgus karščiausioms emocijoms, nusprendžiau pakalbinti ir Viltę.

Kas paskatino tave dalyvauti ir išbandyti savo jėgas LRT žinių viktorinoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai?

Viltė: Nutariau dalyvauti visai netyčia. Tiesiog vieną sekmadienį su mama per LRT žiūrėjome „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ laidą ir ji man pasiūlė išbandyti savo jėgas šioje žinių viktorinoje. Paklausiusi mamos patarimo – užsiregistravau. Tiesą pasakius, visiškai nesitikėjau, jog pateksiu į šią viktoriną. Maniau, kad mano anketos net netikrins.

Kaip sureagavai, gavusi kvietimą laidos filmavimą?

Viltė: Labai apsidžiaugiau. Man tai buvo kažkas nerealaus, visiškai netikėta. Kelias minutes tiesiog sėdėjau ir bandžiau suvokti, kas ką tik įvyko.

Papasakok apie tai, ko nemato žiūrovai, kas vyksta užkulisiuose.

Viltė: Televizijos žiūrovai mato tik gražiąją pusę. Iš tiesų, viskas yra surežisuota, apgalvota iš anksto ir tai mane šiek tiek nuvylė. Šią žinių viktorinos laidą įsivaizdavau visiškai ne taip. Pirmą kartą patyriau, kas vyksta prieš laidos filmavimą. Pirmiausia, visi, tiek berniukai, tiek mergaitės buvome grimuojami. Teko sutikti ir keletą įžymių žmonių, o tai tądien atrodė didelis džiaugsmas. Kiek vėliau buvo filmuojami dalyvių prisistatymai. Dalyvius kvietė abėcėlės tvarka, todėl man teko gana ilgai laukti. Nerimo buvo užtektinai. Kai buvo baigti prisistatymų filmavimai, nuėjome į studiją, kur ir vyko viktorinos filmavimas. Mums paaiškino taisykles, nurodė kaip stovėti, kaip elgtis, ką sakyti, į kurią kamerą mojuoti ir net kada šypsotis. Tai mane šiek tiek suglumino ir nuliūdino, nes visos geros emocijos, kurios aš tikėjausi, kad yra tikros, pasirodė esančios tik tikrų tikriausia vaidyba ir režisūra.

Ar teko daug ruoštis prieš viktoriną?

Viltė: Viktorinai ruoštis daug laiko neturėjau. Kad į ją patekau, sužinojau iki filmavimo likus savaitei. Žinojau, kad ši laida bus skirta vasario 16-ajai paminėti, tai ir gal kiek daugiau pasidomėjau apie Nepriklausomybės aktą, bandžiau įsiminti kuo daugiau signatarų pavardžių. Taip pat skaičiau galvosūkių knygeles, mokiausi.

Su palaikymo komanda

Ar dalyvautum dar kartą ir kodėl?

Viltė: Ar dalyvaučiau? Žinoma. Tiesiog dabar jau žinau, kad į žaidimą reikia ateiti kovoti, o ne žaisti. Po filmavimo išgirdau pasakymą, jog atėjau per daug mandagiai ir draugiškai nusiteikusi, kad turėjau būti kiek aršesnė ir stipriau pakovoti. Na, bet aš didžiuojuosi tuo, jog išdrįsau išmėginti savo jėgas bei naujai įgyta patirtimi.

Kaip tu manai, ar svarbu tokio žaidimo metu palaikymo komanda? Ar jautei draugų, namiškių palaikymą?

Viltė: Žinoma, svarbu. Tiesą pasakius, labiau stengiausi dėl palaikymo komandos, nei dėl savęs. Man buvo svarbu nenuvilti žmonių, kurie atvyko manęs palaikyti. Jaučiau labai stiprų draugų, namiškių palaikymą. Kai visos palaikymo komandos skandavo mūsų, dalyvių vardus, man buvo vienas gražiausių momentų. Turbūt tik tada suvokiau, kad žmonės nuoširdžiai mane palaiko.

Ko palinkėtum tiems mūsų gimnazistams, kurie neišdrįsta dalyvauti viktorinose, konkursuose?

Viltė: Drąsos! Iš savo patirties galiu pasakyti, kad stovėti prieš tiek daug tavimi tikinčių ir palaikančių žmonių yra neapsakomai geras jausmas. Nereikia išsigąsti, kad kažko nesugebėsi, reikia tikėti savimi kiekviename žingsnyje ir dalyvauti visur, kur tik įmanoma!

Na, o mes, klasės draugai ir auklėtoja, norim pasidžiaugti Viltės drąsa, pasitikėjimu savo jėgomis, noru išbandyti save, įvertinti savo žinias. Juk dalyvauti LRT žinių viktorinoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ jai buvo tikrai didelis iššūkis. Taip pat norime paskatinti ir kitus mokinius išbandyti savo žinias, nepabijoti užsiregistruoti. Kas žino, galbūt Jums pasiseks! O visus kviečiame žiūrėti žinių viktoriną Vasario 16-osios rytą per LRT televiziją!

Urtė Marcinkevičiūtė, IIg klasė

Šiuo metu įrašų nėra

"Niekada nežinai, kaip greit bus per vėlu."
Merfio dėsnis