Mokiniai atlieka užduotis
Mokiniai atlieka užduotis

Lietuvių tauta gyvuos, kol bus gyva mūsų kalba. Todėl kovo 7 dieną Dusetų kultūros centre vyko viktorina „Kalbos neišsenkanti versmė“, skirta pradinių klasių mokiniams pasitikrinti savo gimtosios lietuvių kalbos žinias.

Renginio akimirkos
Renginio akimirkos

Čia dalyvavo po vieną komandą iš antros ir trečios bei dvi iš ketvirtos klasės. Šią viktoriną vedė aštuntokai Agnė Andriuškevičiūtė ir Augustas Kuzma. Paskelbę viktorinos pradžią, jie mums pristatė vertinimo komisiją, kurią sudarė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vanda Normantienė, pradinių klasių mokytoja Gitana Šuminienė ir dešimtokė Liucija Vaitukaitytė.

Kiekvienai komandai pirmoji užduotis, kurią žinojo jau iš anksto, buvo sugalvoti prisistatymą ir komandos pavadinimą. Kol dalyviai ruošėsi, pirmokė Austėja padainavo dainą „Kam ko reikia“. Pasibaigus pirmajai užduočiai jau žinojome, kad antrokai pasivadino „Kodėlčiukais“, trečiokai – „Linksmosios raidelės“, ketvirtokų pirmoji komanda „Žiniukai“, o antroji – „Gudručiai“.

Vertinimo komisija
Vertinimo komisija

Prasidėjus antrajam etapui „ABĖCĖLĖ“, komandos turėjo jau limituotą laiką užduotims atlikti. Antrokams teko išrikiuoti balsius pagal abėcėlę, trečiokams ir ketvirtokams – surašyti žodžius taip pat abėcėlės tvarka.

Trečioji užduotis – „Pabirę raidės“. Kiekvienai komandai reikėjo įrašyti praleistas raides jiems paskirtuose tekstuose. Mokiniai puikiai atliko šias užduotis. „Sujunk žodžius“ – ketvirtoji užduotis. Antrokams ir trečiokams teko sujungti būdvardžius su jiems tinkamais daiktavardžiais, o ketvirtokams buvo jau sunkesnė užduotis – sudaryti sudurtinius žodžius. Penktoji užduotis – „Perskaityk ir atsakyk“. Kiekvienai grupei buvo paskirtas tekstas iš eilėraščio, mito ar pasakos, kurį perskaitę vaikai turėjo atsakyti į paruoštus klausimus. Užduotys buvo ir apie Puntuko akmenį, ir apie Karlsoną bei Mažylį. Atlikdami šeštąją užduotį „Sukit sukit galveles“, vaikai tikrai turėjo kaip reikiant pasukti galveles. „Kodėlčiukams“ reikėjo įrašyti praleistas „a“ raides kitų raidžių kratinyje, kad atsirastų lietuviškas žodis. „Linksmosios raidelės“ ieškojo lapuose pasislėpusių žodžių, „Žiniukai“ sprendė kryžiažodį,

Komandų apdovanojimai
Komandų apdovanojimai

O kaip gi be mįslių. Tad paskutinė užduotis – „Menu mįslę keturgyslę“. Kiekvienai komandai reikėjo įminti po kelias mįsles.

Po šių užduočių komisija skaičiavo balsus, o, kad žiūrovams laikas neprailgtų, muzikos mokytojos Eglės Kuzmienės ruoštos mergaitės padainavo dainą „Reikia kalbėti gražiai“. Po merginų pasirodymo komisija jau buvo suskaičiavusi balus ir išaiškėjo, kad viktoriną laimėjo ketvirtokų komandos, surinkusios vienodą skaičių taškų – 75. Neblogai pasirodė trečiokai ir antrokai. Visos komandos džiaugėsi gavę šakočius.

Komandos pasirodė šauniai, jas palaikė klasės draugai. Ypač daug darbo, rengiant užduotis, įdėjo lietuvių kalbos mokytoja Dainora Biliūnaitė. Tikimės, kad po šios viktorinos neatsirado liūdinčių vaikų, nes neturėtumėte liūdėti pralaimėję, geriau pasidžiaukite, nes jūs turite kur tobulėti.

Vismantė SINKEVIČIŪTĖ,
Greta STANKEVIČIŪTĖ   Ig kl.
Nuotr. Alvydo Stausko

 

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Tik ko nors netekę suvokiame vertę."
A. Šopenhaueris

Orai