Viktorinos belaukiant
Viktorinos belaukiant

Paskutinę sausio mėnesio dieną dešimtos ir vienuoliktos klasės mokiniams viena pamoka prabėgo netradiciškai. Po dvi komandas iš kiekvienos klasės varžytis viktorinoje „Verta žinoti“ pakvietė gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Kazlienė ir sveikatos priežiūros specialistė Ligita Gaulytė. Viktorinos tikslas – skleisti žinias apie ŽIV ir AIDS.

Vienuoliktokų komanda
Vienuoliktokų komanda

ŽIV – tai žmogaus imunodeficito virusas. ŽIV sukelia AIDS – įgytą (akvizitinį) imunodeficito sindromą, pasireiškiantį įvairiomis (oportunistinėmis) infekcijomis, navikais ir kitomis ligomis. ŽIV, patekęs į žmogaus organizmą, naikina baltuosius kraujo kūnelius (T-limfocitus), imuninėje sistemoje kontroliuojančius infekcijas. ŽIV infekcijai progresuojant imuninė sistema palaipsniui silpsta ir organizmas tampa nepajėgus apsiginti nuo infekcijų ar ligų. Pasaulyje jau mirė apie 2,1 milijono žmonių, tarp jų 330 tūkstančių vaikų. Ypatingai svarbu, kad apie šį virusą ir jo sukeltą ligą, plitimą ir pasekmes sužinotų kuo daugiau žmonių, nebijotų apie tai šnekėti ir palaikyti sergančius.

Viktorina netruko prabėgti. Patikrinus atsakymus, suskaičiavus taškus, paaiškėjo, jog trečią ir antrą vietas užėmė dešimtokų komandos, o pirmąją pasidalino vienuoliktokai, surinkę po lygiai taškų. Komandų dalyviai gavo padėkas, lankstinukus bei tušinukus atminimui.

ŽIV virusas kasmet pasiglemžia daugybę žmonių, todėl skleiskime žinias apie jį kartu, kad sumažintume statistiką ir apsaugotume vieni kitus.

Greta Stankevičiūtė, IIIg kl.

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Kiekvienam gali pasitaikyti pasakyti kvailystę. Bėda, kai ji pasakoma apgalvotai."
M. de Montenis

Orai