„Temidės“ komanda
„Temidės“ komanda

Olimpiados – puiki galimybė atsiskleisti mokiniams bei pasivaržyti su kitomis mokyklomis. Šie metai – ne išimtis. Nors dažnai iš mokytojų girdime, kad „svarbu sudalyvauti“, bet ne mažiau svarbu laimėti ir pasidžiaugti rezultatais. Dar ne visos olimpiados įvyko, bet trumpai noriu apžvelgti mūsų mokinių pasiekimus rajone.

Biologijos olimpiadoje 9-12 klasių grupėje I-ąją vietą užėmė vienuoliktokė Austėja Gaulytė (mokytoja D. Šileikienė). Gaila, kad IVg klasės mokinys Eimantas Pivoriūnas, nors taškų surinko ir daugiau, prizinės vietos nelaimėjo, nes kompiuteris, kuriuo dirbo, neturėjo kameros ir jo neužfiksavo.

Anglų kalbos olimpiadoje 9-10 klasių grupėje dešimtokas Vladas Minickas užėmė I-ąją vietą, o devintokė Mantė Razmanvičiūtė – III-ąją (mokytoja A. Macijauskienė). Neblogai pasirodė 11-12 klasių tarpe vienuoliktokė Viltė Ruzgaitė. Iš anglų kalbos olimpiados ji grįžo su II-ąja vieta.

Meninio skaitymo konkurse, kuris vyko nuotoliniu būdu, 9-12 klasių grupėje devintokas Markas Jarmalavičius, pasirinkęs Icchoko Mero „Lygiosios trunka akimirką“ prozos ištrauką, užėmė I-ąją vietą. Jam pasiruošti padėjo mokytoja D. Biliūnaitė. Laukiame rezultatų iš regioninio konkurso.

Skaitovas Markas Jarmalavičius
Skaitovas Markas Jarmalavičius

Muzikos olimpiadoje puikiai pasirodė devintokai Aivita Malažinskaitė ir Donatas Lingė. Aivita džiaugiasi II-ąja vieta, o Donatas – III-ąja. „Mokiniai šioje olimpiadoje turi būti visapusiški, jiems reikia pademonstruoti teorijos žinias, dainuoti, solfedžiuoti arba pagroti iš lapo ir, žinoma, pati įdomiausia užduotis – kūrybinė,“ – sako jau ne pirmus metus muzikos olimpiadai mokinius ruošianti mokytoja E. Kuzmienė.

10-12 klasių istorijos olimpiada irgi nenuvylė: abiturientė Urtė Marcinkevičiūtė rajone užėmė II-ąją vietą (mokytojas R. Garuolis).

Vasario 24 dieną mūsų gimnazijos moksleiviai nuotoliniu būdu dalyvavo teisinių žinių konkurso „Temidė“ pirmajame etape, kurį organizavo Zarasų rajono Policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Liudvikas Komka ir Rosita Gurskaja. Gimnazijos komandą „Būgiokai“ sudarė penki mokiniai iš IIIg ir IVg klasių. Jie varžėsi su sumaniomis komandomis iš Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos bei Zarasų profesinės mokyklos. „Nors varžybos buvo įtemptos, tačiau mūsų gimnazijos komandai pavyko iškovoti pirmąją vietą. Dalyvavimas protmūšyje pareikalavo žinių iš daugybės teisės sričių: LR Konstitucijos, Baudžiamojo kodekso, Administracinės teisės pažeidimų kodekso, Kelių eismo taisyklių ir kt. Mums buvo puiki galimybė ne tik išbandyti savo jėgas, bet ir sužinoti kažką naujo. Mes džiaugiamės turiningai praleistu laiku bei iškovota galimybe sudalyvauti antrajame, Pabėgimų kambario, etape. Tikimės, jog fortūna mus lydės ir toliau,“ – sako vienuoliktokė Austėja Gaulytė, dalyvavusi šiame konkurse.

Linkime ir kitų olimpiadų dalyviams kuo didžiausios sėkmės.

Vanda Normantienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
Nuotr. Jurgitos Kazlienės ir Dainoros Biliūnaitės

 

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Kvailio liežuvis aplenkia mintį."
Isokratas

Orai