Pradinukai su rašytoja

Kasmet vyksta Metų knygos rinkimai. Tryliktą kartą vykstančiais knygų rinkimais siekiama skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą.

Susitikimo pradžia

Keturias savaites prieš Kalėdas yra Adventas – susikaupimo ir ramybės metas. Jis prasideda ketvirtąjį sekmadienį prieš Kalėdas ir baigiasi gruodžio 25 dieną. Adventas simbolizuoja krikščioniškųjų metų pradžią ir užima ypatingai svarbią vietą tarp krikščioniškųjų tradicijų. Mūsų protėviai labai vertino ir gerbė šį laikotarpį, todėl buvo sukurti draudimai, papročiai ir paslaptys.

Profesorė Danguolė Mikulėnienė

Išlydėjus rudenį ir ką tik pasitikus žiemą, sulaukėme šiltos ir informatyvios šventės. Gruodžio 1 dieną Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje vyko mokslinė konferencija „Lavinamas domesys kalbotyrai“, skirta profesionaliajai kalbotyrai aktualinti, Kazimiero Būgos paveldui – sykiu jo 138-osioms metinėms – paminėti ir Algirdo Juliaus Greimo metams įprasminti. Šį renginį suorganizuoti padėjo Zarasų krašto muziejus, Kazimiero Būgos memorialinis muziejus bei jo muziejininkas Rytis Pivoriūnas.

Arijaus „Linksmutis“

Ruduo jau įpusėjo. Saulė pasirodo vis rečiau. Sulaukiame ir šalnų, ir netgi sniego. Derlius jau seniai nuimtas, ir visos daržovės priglaustos rūsiuose.

Pasirodymo dainos-interpretacijos „SAULELĖ“ akimirka.

Lapkričio 16 d. Rokiškio kultūros centre vyko 3-iasis Respublikinis menų festivalis „Spalvos“. Šis festivalis skirtas mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymo(si) poreikių (išskyrus atsirandančius dėl išskirtinių gabumų). Festivalio sumanytojai ir organizatoriai – Rokiškio pagrindinės mokyklos pedagogai. Festivalis, kuris vieną kartą metuose, pritraukia daug gražaus jaunimo iš visos Lietuvos. Šiame festivalyje lankėsi ir mūsų skyriaus mokiniai kartu su mokytojais Birute Razmanavičiene ir Vida Juškiene.

Prisistato šeštokai

Lapkričio 8-oji minima kaip Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos gyventojai raginami atkreipti ypatingą dėmesį į sveiką, subalansuotą mitybą bei stengiamasi suformuoti teisingą vaikų ir suaugusiųjų požiūrį į tinkamos mitybos pagrindus. Niekam nėra paslaptis, jog vaisiai ir daržovės yra tiesus kelias sveikos gyvensenos link.

"Mes gyvename iš to, ką gauname, bet kuriame gyvenimą iš to, ką duodame."
V. Čerčilis