Viktorina

Rugsėjo 26-ąją minima Europos kalbų diena. Nuo 2001-ųjų Europos Sąjungoje švenčiama ši šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms. Tai puiki proga plačiau informuoti apie didelę Europos kalbų įvairovę ir paraginti mokytis kalbų, o taip pat skatinti toleranciją kitų šalių ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę, skatinti daugiakalbystę ir saugoti nykstančias kalbas.

Pirmokėliai ir abiturientai

Kaip ir kiekvienais metais, laukėme to, ar nelabai, rugsėjis mus sugrąžino iš vasaros. Mokyklos skambutis pakvietė visus tęsti kelionę po žinių šalį. Mokslo ir žinių diena - tai šventė, kai vėl praveriame klasių duris, susitinkame su bendraklasiais, su kuriais praleisime dar vienerius mokslo metus.

5-6 klasių mokiniai

Vykdydami „Kokybės krepšelio“ projektą, organizavome susitikimą su knygos „Klampynių kronikos 3. Pamiršti dievai“ autore Neringa Vaitkute ir kalbėjomės apie šią knygą, kuri dalyvauja 2021 Metų knygos paaugliams rinkimuose. Štai ką rašo mokiniai po susitikimo:

Prieš žygį

Praeitą savaitę Zarasų rajono Kazimiero Būgos gimnazijoje devintos klasės moksleiviams prasidėjo „Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas“. Kursus organizavo pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės atstovai.

Per tris kursų dienas mokiniai mokėsi išgyvenimo pagrindų, šaudybos, bendrosios saugos, pirmosios medicinos pagalbos, o paskutinę užsiėmimų dieną laukė žygis, pilnas iššūkių, išbandymų, kliūčių ir komandinių užduočių. Trys dienos prabėgo kaip viena, visi laimingi išsiskirstė, bet sutarė dar susitikti. Štai ką rašo mokiniai, dalyvavę kursuose.

Abiturientai atvyko

Gegužės 27-ąją dieną mūsų gimnazijoje nuskambėjo Paskutinis skambutis. Gimnazija, pasipuošusi kvapniais alyvų žiedais bei margaspalviais drugiais, kvietė keturiolika XVIII laidos abiturientų kartu prisiminti ir pasidžiaugti jų ilga, dvylikos metų kelione, kuri artėjo į pabaigą.

Kūrybinė užduotis

Nieko nėra geriau už gyvą susitikimą! Tai patvirtino ir 5-6 klasių mokiniai po susitikimo su vaikų ir jaunimo knygų vertėja Indre Dalia Klimkaite ir fotografe, dailininke Vilija Visockiene. Pirmoji pažintis su vertėja vyko virtualiai, todėl šįkart nutarėm susitikti gyvai ir daugiau sužinoti apie verstines knygas, jų iliustravimą, leidimą. Juk vertėjas irgi savotiškas rašytojas.

"Vairuotojas – pati pavojingiausia automobilio dalis."
?