Kiti renginiai

Viktorina

Rugsėjo 26-ąją minima Europos kalbų diena. Nuo 2001-ųjų Europos Sąjungoje švenčiama ši šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms. Tai puiki proga plačiau informuoti apie didelę Europos kalbų įvairovę ir paraginti mokytis kalbų, o taip pat skatinti toleranciją kitų šalių ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę, skatinti daugiakalbystę ir saugoti nykstančias kalbas.

Renginio dalyviai

Prieš išeidami pavasario atostogų, išrinkome 2021 metų knygą paaugliams. Devintos klasės mokiniai Aivita Malažinskaitė ir Donatas Lingė renginį pradėjo šiais žodžiais: „Kad istorija taptų knyga, reikia ne tik rašytojo ir dailininko minčių, ne tik darbo, ne tik viso būrio pagalbos – redaktorių, korektorių, maketuotojų, dizainerių, spaustuvės darbuotojų. Istorija tampa knyga tik tada, kai jos puslapiai atgyja skaitytojo rankose. Taip ji pasirodo tūkstančiais knygų – tūkstančiais skirtingų interpretacijų, tūkstančiais pasaulių, – taip knygos kelią iki skaitytojo pristato leidykla „Nieko rimto“.

Renginio vedėjai

Minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, gimnazijoje vyko viktorina ketvirtos ir penktos klasės mokiniams. Viktorina buvo skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai bei Hanso Kristiano Anderseno ateinančiam gimtadieniui paminėti. Viktoriną vedė devintos klasės mokiniai Markas Jarmalavičius ir Aivita Malažinskaitė. Sveikinimo žodį tarė mūsų gimnazijos direktorė Dalia Deinienė, ji palinkėjo visiems būtinai draugauti su knyga, lavinti protą.

„Skaitymas yra laisvė. Skaitymas yra įkvėpis, skaitymas leidžia dvasiai svajoti. Sakoma, kad knygos – tai draugai visam gyvenimui, ir aš tam pritariu. Tobula tavo visata auga tik tada, kai skaitai. Skaitymas leidžia pamatyti pasaulį naujomis akimis ir kviečia į kitus pasaulius, kurių nesinorės palikti“, – taip vedėjai Aivita ir Markas kreipėsi į žiūrovus, primindami, kad tai kreipimasis IBBY Kanados skyriaus, kuris tapo oficialiu 2022 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju ir gavo teisę parinkti jos temą bei sukurti plakatą, kuriuo naudojasi viso pasaulio IBBY skyriai.

Kai renginio vedėjai supažindino su taisyklėmis ir paaiškino, kokios užduotys mokinių laukia, prasidėjo viktorina.

Prieš akciją

Kovo 24-ą dieną viso pasaulio žmonės buvo kviečiami susivienyti ir palaikyti vieną iš svarbiausių žmonijai vertybių – laisvę. Šią dieną sukanka lygiai mėnuo nuo Rusijos invazijos Ukrainoje. Tai įvykis, kuris ne tik sukrėtė daugelį mūsų, tačiau ir parodė, kokia baisi nuo karo kenčiančių žmonių realybė.

"Kvailų minčių ateina kiekvienam, tik protingas jų neišsako."
V. Bušas