Akcijos apibedrinimas.
Akcijos apibedrinimas.

Mūsų mokinių taryba ir socialinė pedagogė Birutė Laurinavičienė, norėdami atkreipti dėmesį į patyčių ir smurto problemą gimnazijoje, sugalvojo akciją prieš patyčias.

Pirmadienis.
Pirmadienis.

Antradienis.
Antradienis.

Pirmadienį vyravo geltona spalva, kurį simbolizuoja draugystę bei bendravimą. Visa gimnazija geltonavo kaip pienių laukas. Atrodo, ir pykčio, nesantaikos buvo daug mažiau. Antradienį mokiniai rengėsi žalia spalva, kuri, kaip teigia psichologai, stabilumo, ištvermės bei ramybės spalva. Trečiadienį dauguma mokinių ir mokytojų puošėsi mėlyna spalva. Ji kvietė pasitikėti vieniems kitais, skatino nepamiršti ištikimybes bei laisvės. Galbūt ne kiekvienam ji tiko, gal ne visi šią spalvą mėgsta, bet nepritarti, kad gimnazijoje vyrautų draugystė ir geranoriškumas, nedrįso. Na, o ketvirtadienį visa gimnazija prisipildė gyvybės ir energijos, mat visi rengėsi raudonai. Kas neturėjo ar buvo pamiršęs, labai greit pasipuošė tulpių žiedas. Net vienas kitam ėmė dovanoti šių gėlių. Penktąją dieną akis džiugino balta spalva. Ji visiems priminė, kad bendraudami turėtume suteikti kuo daugiau džiaugsmo, šypsenų. Foje link valgyklos pasipuošė naujais paveikslais. Kiekviena klasė nupiešė plakatą temą „Patyčioms NE“. Paroda kviečia kurti draugiškus, šiltus santykius.

O kad ši savaitė išsiskirtų iš kitų, pertraukų metu skambėjo muzika: fojė mokiniai, o ypač mažieji, šoko, dainavo kartu su akcijos organizatorėmis vienuoliktokėmis Gyte ir Airida. Neblogai sekėsi ir garso operatoriams Aivarui bei Rokui. Nuo jų skonio priklausė, kokia muzika skambės.

1-10 klasių mokiniams buvo rodomi filmukai apie mokyklose pasitaikančias patyčias. Pažiūrėjus situacijas, mokiniai diskutavo. Gimnazijos psichologė Aušra Krištapavičienė komentavo situacijas ir ieškojo sprendimų, kaip to būtų galima išvengti.

Trečiadienis.
Trečiadienis.

Ketvirtadienis.
Ketvirtadienis.

Paskutinę dieną į aktų salę buvo pakviesti visi mokiniai: vyko savaitės „Be patyčių“ apibendrinimas. Airida ir Gytė pateikė mūsų gimnazijos apklausos duomenis, koks vaikų procentas tyčiojasi ir patiria skriaudą. Įdomu buvo išgirsti mokinių nuomonę apie šią savaitę. Abejingų nebuvo - visi teigė, kad ši akcija pavyko.

Labai norime padėkoti mūsų mokyklos mokytojams, kurie taip pat labai aktyviai dalyvavo ir palaikė mokinių iniciatyvą. Dėkojame Rokui ir Aivarui už kiekvieną pertrauką, praleistą prie muzikos aparatūros, Airidai ir Gytei – už jų aktyvumą, meilę vaikams ir kūrybingumą. O labiausiai norėtume padėkoti mūsų mažiesiems, kurie buvo ypatingai aktyvūs, rengėsi visomis spalvomis ir nupiešė daugiausiai plakatų.

Džiugu, kad „Savaitė be patyčių“ paskatino ir suaugusiuosius, ir vaikus bendrauti draugiškai ir rodyti pagarbą vieni kitiems.

Žydrūnė Zadavičiūtė 2gA kl.
Nuotraukos Gytės Kondrašovaitės.

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Kai pagaliau atrandate tobulą moterį, paaiškėja, kad ji laukia tobulo vyro."
Janda dėsnis

Orai