Renginio akimirka.

Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir autinių mažumų kalboms.

Kaip ir kiekvienais metais, šią dieną paminėjo ir Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija. Jau tapo tradicija, kad šį renginį organizuoja abiturientai. Mokytojų paskatinti dvyliktokai pasiskirstė į tris kalbų grupes – anglų, rusų, prancūzų ir iškart ėmėsi darbo.

Penktadienio rytas išaušo labai saulėtas, nuteikdamas visus šventinei nuotaikai. Vos įžengus į gimnaziją, buvo kur paganyti akis: ant sienų ir kabinetų durų kabėjo įvairiomis kalbomis išmarginti, pačių mokinių sukurti plakatai, o ausis viliojo užsienietiška muzika. Per pertraukas ekrane keitėsi skaidrės su populiariausių Europos kalbų informacija, grojo muzika. Abiturientės vaikus kvietė į ratelius šokti.

Kalbų dienos organizatorės.

Vėliau vyko trumpos pažintinės pamokėlės prancūzų, rusų, anglų kalbomis. Dvyliktokai žaidė su vaikais, dainavo daineles, mokėsi naujų ar prisiminė jau žinomus žodžius. Vieni rodė filmukus, pasakojo apie Prancūziją ir šoko skambant prancūziškai muzikai. Kiti abiturientai mokė mažuosius pasisveikinti, atsisveikinti bei prisistatyti rusų kalba. Daug emocijų suteikė senas, visiems gerai žinomas animacinis filmukas „Na palauk“. Mokinukai, įbedę akis, sekė filmuko herojus vilką ir zuikį, juokėsi bei kartojo šokio judesius. Neliko neprisiminta ir viena iš populiariausių – anglų kalba. Kadangi šios kalbos mokomasi nuo antros klasės, abiturientai jau galėjo ne tik supažindinti su naujais žodžiais, bet ir tikrinti mokinių žinias. Na, o muzika buvo pasirinkta neįprasta – sunkusis metalas, nes jis susikūrė būtent Anglijoje. Išgirdę pirmuosius muzikos garsus, vaikai išpūtė akis. Juk ne visi esame pratę prie tokios muzikos. Šiek tiek įsiklausę, mažieji bandė judėti į taktą. Jiems padėjo abiturientės, parodžiusios keletą judesių.

Abiturientams didžiausias įvertinimas – šypsenos ir džiaugsmas vaikų akyse. Jie suprato, kaip smagu mokytis kalbų, nes tai atveria kelius pažinimui, draugystei, bendriems siekiams.

Dovilė Barzdaitė, 4gA klasė
Gytės Kondrašovaitės nuotraukos

Numatytų renginių nėra.

"Žmogaus elgesys yra vardiklis, o nuomonė apie save – skaitiklis. Kuo didesnis skaitiklis, tuo žmogus nemalonesnis kitiems."
L. Tolstojus