Literatūrinis montažas.

Kas mes būtume be Sausio 13-ios? Kas mes būtume be tų žmonių, kurie vardan laisvės negailėjo savo gyvybės? Kas mes būtume dabar, jei ne tie drąsūs žmonės? Mes jų tikrai nepamiršom, nors jau praėjo dvidešimt metų. Nepamiršo jų ir mūsų gimnazija.

Sausio 13-osios rytą gimnazijoje tvyrojo rimtis ir ramybė. Vos įžengus į fojė tyliai spragsėjo žvakės liepsnelė, šalia žuvusiųjų nuotrauka, perrišta juodu kaspinu, priminė, kam turime būti dėkingi už iškovotą laisvę. Pirmosios pamokos pradžioje mokiniai buvo kviečiami dalyvauti akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Į pamoką kiekvienas mokytojas nešėsi žvakutę, kurios liepsna priminė tuos tragiškus įvykius ir žuvusiuosius. Dauguma mokinių anuomet dar ir gimę nebuvo arba buvo labai maži, todėl mokytojų pasakojimai apie Sausio 13-osios įvykius buvo labai naudingi ir įdomūs.

Kalba Dusetų seniūnas Saulius Kėblys.

Po pamokų gimnazijoje vyko 8-12 klasių šachmatų turnyras, skirtas Laisvės gynėjų dienai. Jame dalyvavo, deja, tik vaikinai. Pirmąją vietą iškovojo abiturientas Darius Garuolis, antrąją – dešimtokas Povilas Vaitukaitis ir trečiąją – Paulius Gudonis.

Dainuoja Meno mokyklos mergaičių choras.

Koncertas Dusetų meno mokyklos aktų salėje prasidėjo Lietuvos himnu. Taręs žodį seniūnas didžiavosi žmonėmis, prieš dvidešimt metų prie Seimo rūmų degusiais laisvės troškimu širdy. Tylos minute pagerbėme žuvusius už Lietuvos laisvę – trylika vyrų ir vieną mergaitę. Minėjimas nepraiilgo, nes mūsų ausis džiugino meno mokyklos moksleivių atliekami muzikiniai kūriniai. Labai subtiliai nuskambėjo gimnazistų atlikta meninė kompozicija „Kas laisvas gimė, tas vergu nebus“. Adelė, Ernesta, Gustė, Karinė, Jurgita eilėmis mums dar karta primine, kokia svarbi ši diena yra mums, lietuviams. Renginį vedė vienuoliktokai Domantė ir Rokas.

Degantys laužai yra tapę prasmingu Laisves gynėju dienos simboliu. Dusetų šaulių rinktinės nariai uždegė vienybės laužą ir Dusetose, Sartų ežero pakrantėje. Čia skambėjo visiems gerai žinomos laisvės dainos, vienijusios tautą prieš dvidešimt metų.

Liveta Sinkevičiūtė, 2gB klasė.
Nuotraukos Sauliaus Kuzmos.

"Meilė atsiranda tuomet, kai ne tik įstengi pakelti kančią, bet ir jos nevengi."
N. Gogolis