Antrokai susikaupę gamina prėskučius.
Antrokai susikaupę gamina prėskučius.

Adventas – ikikalėdinis laikotarpis, susikaupimo, pasiruošimo Kristaus atėjimo į šį pasaulį šventei – Kalėdoms.

Labiausiai Kalėdų laukė mažieji. Jie padedami savo mokytojų ir pailgintos darbo dienos grupės mokytojos Aušros Statulevičienės puošė klasių langus, gamino kalėdinius žaislus eglutei, darė sveikinimus savo tėveliams, o ketvirtokai kūrė kalėdinį sveikinimą ir vienišai močiutei.

Antrokai kartu su savo tėveliais ir mokytoja Jolanta Kondrašoviene gruodžio 1 dieną vyko į Šlyninkos malūną. Jie dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu malūno šeimininkė Regina (vaikų vadinama Malūnininkiene) papasakojo apie advento laikotarpio papročius, dalinosi šlyžikų (taip rytų aukštaičiai vadina prėskučius) gaminimo paslaptimis. Kol jie kepė, antrokai mokėsi puošti advento vainiką, lieti žvakes, žaidė senovinius žaidimus. Veikloje aktyviai dalyvavo ir vaikų tėveliai. Prėskučiams iškepus, malūno šeimininkė visus pakvietė prie stalo.

Trečiokų vakaronė.
Trečiokų vakaronė.

Kalėdų laikotarpis pilnas netikėtumų ir staigmenų. Kunigas Salvijus visus dusetiškius maloniai nustebino gruodžio 21 dieną pakviesdamas pradinukus ir penktokus į šv. Mišias. Jų metu kunigas vaikams suprantamai aiškino mišių eigą, betarpiškai bendravo su mažaisiais. Po mišių kunigas vaikus apdalijo dovanėlėmis. Ši miela staigmena pradžiugino ir sušildė vaikų širdeles.

Ketvirtokų koncertas.
Ketvirtokų koncertas.

Grįžę iš bažnyčios, trečiokai su savo mokytoja Lilia Semionova bei tėveliais suruošė vakaronę ,,Stebuklo belaukiant“. Tikybos mokytoja Edita Palivanaitė šventę pradėjo malda. Po maldos buvo dalijamas kalėdaitis, pasakojama apie advento papročius, žaismingai prisiminta pirmųjų šv. Kalėdų istorija. Vaikai žaidė advento žaidimus, dainavo apeigines dainas, ragavo tėvelių ruoštų vaišių.

Po spektaklio.
Po spektaklio.

Gruodžio 22 dieną gimnazijoje vyko mažųjų kalėdinės eglutės šventė. Vaikus linksmino Rokiškio rajono Bajorų kultūros centro artistai (režisierė N. Cirūnienė). Spektaklio metu Snieguolės ir Senis Besmegenis kartu su vaikais ,,lipdė“ senę besmegenę, su Kalėdų seneliu žaidė žaidimus, dainavo daineles. Kalėdų seneliui su vaikais garsiai ištarus burtažodį, įvyko stebuklas – šulinyje atsirado laiškai, kuriuose buvo nurodyta, kur paslėptos dovanos.

Po spektaklio ketvirtokai ir jų mokytoja Gitana Šuminienė pakvietė tėvelius į klasėje surengtą kalėdinį koncertą. Vaikai vaidino, dainavo, šoko, kartu su tėveliais žaidė žaidimus, atliko linksmas užduotis.

Manytume, kad šie renginiai suteikė vaikams ne tik džiaugsmo, bet ir paliko jų širdyse gerumo spindulėlį.

Gitana Šuminienė, Jolanta Kondrašovienė,
pradinių klasių mokytojos.

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Nėra prasmės prisiminti praeities, jei ji neturi įtakos dabarčiai."
Č. Dikensas

Orai