Pradinukės.

Visą mūsų gyvenimą supa knyga. Nuo lopšio laikų mamos, seneliai skaito mums įvairias pasakas, sakmes, pasakėčias. Knyga žmogaus niekur nepaleidžia ir gilioje senatvėje.

Amžių amžius knyga siejama su išmintimi, vidine ramybe. Skaitantis žmogus daug aiškiau reiškia savo mintis, taisyklingiau rašo. Skaitydamas gali atsipalaiduoti ir kartu su knygų herojais patirti daug įvairių nuotykių. Knyga – didžiulis lobis. Šiandien knygynai, bibliotekos tiesiog lūžta nuo knygų gausos, tačiau rasti knygą, kuri išpildytų visus mūsų lūkesčius, nėra taip lengva. Kad vaikams būtų paprasčiau išsirinkti gerą knygą, surengti vaikų metų knygos rinkimai. Į metų knygą pretendavo šios knygos : Kęstučio Kasparavičiaus „Mažoji žiema’’, Violetos Palčinskaitės „Muzika troliui” bei Vytauto V. Landsbergio „Stebuklingas Dominyko brangakmenis.”

Skaito trečiokas Titas.

Vasario 7 d. gimnazijos skaitykloje vyko K. Kasparavičiaus knygos „Mažoji žiema” garsusis skaitymas. Šioje knygoje net dešimt įdomių istorijų, kurių autorius yra neprilygstamas stebintojas, neįmanomų dalykų išradėjas bei nenuilstamas išminties ieškotojas. Ketvirtokai ir jų mokytoja Gitana Šuminienė skaitė smagias pasakas, atsakinėjo į pateiktus klausimus, aptarė išradingas autoriaus iliustracijas. Ketvirtokės Dovilė Morkūnaitė, Aistė ir Ugnė Ambrozaitytės, Goda – Judita Kazlaitė, Vismantė Sinkevičiūtė bei Lina Vilkauskaitė, skaičiusios šią linksmą knygelę, pačios bandė ją iliustruoti. Visi pasigrožėjo jų darbeliais.

Kitą dieną į Violetos Palčinskaitės knygos „Muzika troliui” pristatymą buvo pakviesti trečiokai su mokytoja Lilia Semionava. Mokiniai sužinojo, kad tai knyga, kurioje autorė dalinasi įspūdžiais, kuriuos patyrė ne sykį viešėdama Norvegijoje, ant fiordo kranto, kur teko bendrauti ne tik su vaikais, bet ir su troliais! Šia knyga vaikus norima ne tik sudominti įvairiomis istorijomis, tačiau ir supažindinti su nuostabia šalimi. Bibliotekos vedėja Rima Survilaitė rodė Norvegijos vaizdus, o apie šalį nemažai papasakojo rusų kalbos mokytoja Klaudija Raugienė, kuri jau daugelį kartų svečiavosi šioje šalyje. Ji rodė mokiniams nuotraukas bei įžymiuosius trolius, kurie puošia kiekvieno norvego namus.

Vasario 9 d. į Vytauto V. Landsbergio knygos “Stebuklingas Dominyko brangakmenis” pristatymą sugužėjo daug daugiau mokinių. Antrokai, trečiokai ir ketvirtokai skaitė ištraukas iš šios intriguojančios detektyvinės knygos apie pavogtą Dominyko mylimosios amžinai šildantį brangakmenį. Tai knyga, kupina graudžios ironijos, pamokomas pasakojimas apie meilę, pavydą ir pasiaukojimą. Mokiniai klausė CD pagal šią knygą, o po to diskutavo.

Po visų trijų knygų pristatymo vaikams buvo siūloma išrinkti jiems labiausiai patikusią knygą. Ir štai kokius rezultatus gavome:

Kęstutis Kasparavičius „Mažoji žiema’’ – 2 balsai,
Violeta Palčinskaitė „Muzika troliui” – 23 balsai,
Vytautas V. Landsbergis „Stebuklingas Dominyko brangakmenis” – 37 balsai.

Taigi, dėkojame vaikams, kad padėjo išrinkti metų knygą ir linkime skaityti kuo daugiau knygų. Neužmirškite, kad atsitiktinai perskaityta knyga gali visam laikui pakeisti Jūsų gyvenimą!

Justina Šinkūnaitė, 1gb kl.
Goda Amirjan, 1gb kl.
Fotografavo Adelė Vaitukaitytė.

"Jei du žmonės sutinka dėl visko, galite būti tikri, jog tik vienas iš jų mąsto."
L. B. J. dėsnis