Darbelių ekspozicija.

Mes, trečių, ketvirtų klasių mokytojos, Lilia Semionova ir Gitana Šuminienė sumanėme įgyvendinti pilietinio ugdymo projektą ,,Lietuva – Tėvynė mūsų“. Jo tikslas – vaikus supažindinti su Lietuvos tautos istoriniu ir kultūriniu palikimu, ugdyti meilę Tėvynei. Kiekvienas vaikas turi jausti savo šaknis, meilę gimtajai žemei. Norime, kad mokiniai suvoktų save kaip pilietį, jaustų pareigą ir atsakomybę už savo šalies ateitį.

Pristatymas.

Kiekviena klasė turėjo atlikti kūrybines užduotis. Pačių mažiausių laukė staigmena. Jiems buvo pasiūlyta nupiešti piešinį ar detalę, primenančią Lietuvos kraštą, o po to priklijuoti tuščiame žemėlapyje. Antrokai rašė širdelėse mintis apie savo gimtinę. Štai keletas įdomesnių minčių: ,,Tėvynė – tai mūsų namai, mūsų mylimi žmonės. Tėvynė ten, kur tavimi pasitiki. Tėvynė – tai mūsų upės ir ežerai“.

Projekto dalyviai.

Trečiokai ir ketvirtokai užrašė, kuo jie didžiuojasi. Jie turi kuo didžiuotis: žmonėmis, garsinančiais Lietuvą, gimtąja kalba, savo šalies istorija, Dusetų miesteliu, žmonėmis, kurie kovojo už Lietuvą, už jos laisvę ir nepriklausomybę.

Visi vaikų darbai eksponuojami gimnazijos bibliotekos skaitykloje.

Šiuo pilietinio ir patriotinio ugdymo projektu siekėme per artimą vaikui aplinką – mokyklą, draugus – atverti pasaulį, paskatinti išbandyti save, padėti būti doru ir atsakingu, gerbti ir puoselėti gimtąją kalbą, geriau pažinti valstybės ir tautos šaknis, ugdyti kūrybingą, veiklią asmenybę.

Lilia Semionova ir Gitana Šuminienė,
pradinių klasių mokytojos.

"Jei du žmonės sutinka dėl visko, galite būti tikri, jog tik vienas iš jų mąsto."
L. B. J. dėsnis