„Keturių žvakių istorija“

Mes kas dieną vis kažkam ruošiamės, kažko laukiame. Tas laukimas ypač sustiprėja Advento laikotarpiu. Visi stengiamės būti geresni, nuoširdesni ir kantriai laukdami, priartėjame prie pačios slaptingiausios ir ypatingiausios metų šventės – Šv. Kalėdų.

Gruodžio 20 dieną mokiniai ir mokytojai rinkosi į Dusetų biblioteką. Gimnazistai visus pakvietė į advento popietę „Po žvaigždėjančiu dangum“. Į svečius užsuko ir Dusetų parapijos klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas.

Popietę pradėjo dešimtokės Justina ir Goda. Jos trumpai papasakojo Advento vainiko atsiradimo istoriją. Mokiniai sužinojo, kad jis pirmąkart buvo uždegtas XIX amžiuje Vokietijoje, Hamburgo miestelyje. Tikybos mokytojos Editos Palivanaitės paruošti ketvirtokai Advento vainike uždegė keturias žvakes. Vaikai išsamiai paaiškino, kaip kiekviena žvakė vadinasi ir ką ji reiškia. Spragsinčios žvakių liepsnelės priminė keturis Kristaus laukimo sekmadienius.

Septintokių mintys apie adventą

„Adventas – tai metas, kada šiluma užplūsta mūsų širdis“, – teigė septintokės. Iš jų lūpų liejosi šilti, ramūs ir viltį suteikiantys žodžiai. Kartu jos priminė, kad žmogui tiek ne daug reikia – būti mylimam, suprastam, sulaukti paguodos ir ramybės.

Mūsų mokiniai laukdami Šv. Kalėdų rašė rašinius, kūrė kalėdinius vainikus, piešė piešinius.

Technologijų mokytoja Svetlana Raugienė pasidalino mintimis, kaip jos mokinukėms sekėsi pinti kalėdinius vainikus, o dailės mokytojas Romualdas Pučekas kvietė pasižiūrėti pradinių klasių mokinių surengtos piešinių parodos.

Teikiami apdovanojimai

Popietės pabaigoje buvo paskelbti rašinių konkurso „Laukiu šv. Kalėdų, nes...“ rezultatai. Klebonas S. Krumpliauskas nugalėtojus apdovanojo knygomis. Jas gavo Liucija Vaitukaitytė (6 klasė), Goda Judita Kazlaitė (5), Dominykas Lingė (4), Miglė Gaidytė (Ig), Neda Kuzmaitė (7a), Rugilė Miškinytė (Ig), Patricija Kirilova (IIIg), Adelė Vaitukaitytė (IIIg), Erika Zadavičiūtė (IIIg).

Popietės programą paįvairino muzikiniai numeriai, kuriuos parengti padėjo muzikos mokytoja Eglė Kuzmienė.

Bibliotekos vedėja Elena Gaižiuvienė visiems dalyviams ir žiūrovams dėkojo už šiltą popietę ir linkėjo ramaus bei prasmingo švenčių laukimo.

Vanda Normantienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
Nuotraukos Karolinos Cvetkovaitės, 8a kl.

"Jei nebėgioji, kol sveikas, teks bėgioti, kai susirgsi."
Horacijus