Katytė Piksė ir Onutė

Vasario pradžioje gimnazijos skaitykloje rinkosi pradinukai garsiai skaityti, diskutuoti, aptarti ir rinkti Metų knygą vaikams.

Vaidino Agnė, Dominykas, Akvilė ir Etilė

5 klasės mokiniai Greta, Vismantė, Dovilė, Ema, Lina, Neivydas su lietuvių kalbos mokytoja Daiva Bakutiene pristatė Renatos Šerelytės knygą „Krakatukai kosmose“'. Penktokai supažindino su autorės parašytomis knygomis, o daugiausia dėmesio skyrė ketvirtajai R. Šerelytės knygai. Mokiniai skaitė ištraukas ir aiškino trečiokams ir ketvirtokams, kad knyga yra mistiška, fantastinė, o labiausiai sužavėjo išgalvoti personažai – tai Birbindonas, Tešlius, Buntė, Esmiralda ir Maumas. Pradinukai ne tik klausėsi skaitomų ištraukų, bet ir patys skaitė bei atsakinėjo į penktokų klausimus. „Tai ne tik siužetinė kelionė, tai ir vaizduotės kelionė, lavinanti poetinę vaizduotę, kuri, deja, dabar yra labai nuskurdusi, ir kelionė kalboje, nes man labai svarbi kūrinio kalba“, – teigia autorė R. Šerelytė.

Priešmokyklinukai varto iliustracijas

Ketvirtokai su mokytoja Lilia Semionova skaitė Nomedos Marčėnaitės knygą „Lėlė“. Skaitytojai susidomėję klausėsi knygos ištraukų, grožėjosi spalvingomis iliustracijomis. Mokiniai sužinojo, kiek daug malonių dienų galima praleisti kaime pas močiutę net tada, kai tau liūdna ir kai labai ilgiesi mamos. Sužinojo, kaip palėpėje rasta lėlė tapo tikra gražuole. Knyga ketvirtokams labai patiko.

Penktokai pristato R. Šerelytės knygą „Krakatukai kosmose“

Vasario 7 dieną priešmokyklinukai, pirmokai ir antrokai skaitė linksmiausias, įdomiausias ištraukas iš Kęstučio Kasparavičiaus knygos „Sapnų katytė“. Pagrindinė knygos herojė katytė Piksė. Ji gyveno sapnų šalyje. Mokytojos I. Pužienės vadovaujami mokiniai suvaidino ištraukas iš šios knygos.

Pirmokai ir antrokai garsiai skaitė, atsakinėjo į klausimus. Teisingai atsakę gavo saldų prizą. Antrokai pažadėjo pakviesti katytę Piksę į savo sapną, o pirmokai katytę nupiešė. Piešinius galima pamatyti gimnazijos skaitykloje.

Metų knygų penketuką vaikams galite rasti gimnazijos bibliotekoje. Kviečiame skaityti.

Už labiausiai patikusią knygą vaikai kviečiami balsuoti interneto svetainėje http://metuknygosrinkimai.skaitymo/ metai.lt iki 2013m.vasario 17d.

Skaityklos vedėja Birutė Laurinavičienė

"Niekas nemėgsta žmogaus, atnešančio blogas žinias."
Sofoklis