Goda Stankevičiūtė ir Agnė Andriuškevičiūtė – Ilgaausis ir Žvairys

Atvelykio šventė dar vadinama Vaikų Velykėlėmis. Tai puiki proga pabendrauti, pažaisti, pabūti kartu.

Šiais metais mūsų gimnazijos priešmokyklinės grupės vaikai, pradinukai ir penktokai dalyvavo konkurse ,,Vaikų Velykėlės 2013“. Tai konkursas, puoselėjantis gražias lietuviškas tradicijas, ugdantis jaunąją kartą ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas. Vaikai piešė margučius, juos puošė senoviniais raštais. Piešinius eksponavo parodėlėje Dusetų Kultūros centre. Visi piešiniai buvo nufotografuoti ir nusiųsti konkurso organizatoriams ,,Naisių vasara“. Parodėlėje dalyvavo ir Dusetų darželio ,,Sartukas“ vaikų darbai.

„Suk suk ratelį...“

Žiemišką balandžio 5 dieną vaikai, tėvai ir mokytojai sugužėjo į Dusetų Kultūros centro salę. Čia vyko Atvelykio šventė. Dusetų Kultūros centro vaikų etnografinis ansamblis, vadovaujamas Sigitos Gudonienės, pasveikino visus susirinkusius dainomis. Atšokavo kiškiai: Ilgaausis ir Žvairys. Jie papasakojo, kodėl dažo kiaušinius. Netrukus atskubėjo ilgai laukta Velykė su pilnu krepšiu margučių ir pakvietė vaikus sudėlioti patarles ir pažaisti liaudiškų žaidimų: ,,Margučių nešimas su šaukštais“, ,,Margučių tinklinis“. Visi renginio dalyviai šoko, linksminosi grojant smagiai Ramūno Lisinsko armonikai. Na, o kokia gi šventė be prizų! Tad visus šventės dalyvius Velykų bobutė iškilmingai apdovanojo saldžiais prizais.

Už sklandžią ir smagią šventę dėkojame Dusetų Kultūros centro darbuotojams S. Gudonienei, R. Lesinskui bei gimnazijos mokytojoms, padėjusioms ją suorganizuoti.

L. Semionova, G. Šuminienė, pradinių klasių mokytojos.
Nuotraukos mokytojos Ilonos Pužienės.

"Saugokis vieną knygą perskaičiusio žmogaus."
T. Akvinietis