Renginio vedėjai Darius ir Justė.

Daugelis mano, jog matematika yra vienas iš sunkiausių dėstomų dalykų. Galbūt jie yra teisūs. Juk tai mokslas, reikalaujantis didelio susikaupimo, gero mąstymo bei sugebėjimo rasti sprendimo būdą.

Daugeliui matematika taip ir lieka neįkandamas riešutėlis. Bet ar tikrai matematika yra skirta tik gabiems mokiniams? Ar įmanoma apie matematiką kalbėti poetiškai, šmaikščiai ir žaismingai? Į šiuos klausimus pabandė atsakyti Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos matematikai, sukvietę visus į jau nebe pirmą kartą mūsų gimnazijoje vykstančią Matematikos dieną.

Šiemet Matematikos dieną organizavo 1gA klasė. 5-8 klasių moksleiviai turėjo paruošti trumpą programėlę, nuotaikingą pasirodymą, susijusį su matematika. Visus dalyvius komentavo bei vertino šmaikščioji 1gA klasės mokinių komisija. Ji kalbėjo apie mokinių sceninį įvaizdį, judesį, pasiruošimą bei programėlės atlikimą.

Pirmoji pasirodžiusi 5a klasė dainavo ir suvaidino inscenizaciją iš mokyklos gyvenimo. Kokie puikūs poetai, įrodė 5b klasės mokiniai. Jie deklamavo savo kūrybos eiles apie mokslų tarnaitę – matematiką. Komisija jiems, kaip jauniausiems ir pirmą kartą dalyvaujantiems, negailėjo pagyrų. Pasirodę šeštokai žaismingai deklamavo:

Matematika – gyvenimo formulė,
ji veda mus į skaičių šalį,
Tik protas šią formulę išspręsti padės.
Bandysiu daugint ir dalint, virtinę skaičių
Tiksliai sudėt...

Nuotaikingą dainelę atliko septintokai. Už sušoktą breiką žiūrovai jiems negailėjo aplodismentų. Matematikos pamoką ir mokinių krečiamas šunybes rodė aštuntokai. Jų „mokytojai“ prireikė net „direktoriaus“ pagalbos.

Šaunioji komisija niekaip negalėjo išskirti vieno geriausio pasirodymo, tad visas klases apdovanojo saldžiais prizais.

Nebuvo pamiršti ir tikrieji matematikai. Mat, jau baigėsi olimpiados ir paaiškėjo, kokie šaunūs matematikos mokytojų L. Dijokienės, D. Janušienės ir A. Deresevičiūtės mokiniai.

Gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma padėkomis bei mažomis dovanėlėmis apdovanojo gimnazijos matematikus: mokyklinėje matematikų olimpiadoje mažesniųjų (5-8 klasių) pirmąją vietą iš penktokų užėmusį Eimantą Čypą (5b), iš šeštokų – Robertą Biveinytę (6b), iš septintokų – Povilą Vaitukaitį (7b), iš aštuntokų – Valentą Dicevičių (8a), iš devintokų – Luką Mazgelį (1gB), Lauryną Gilį (1gA), iš dešimtokų – Justiną Pupeikį (2gA) bei Rūtą Čižaitę (2gA), iš vienuoliktokų – Ritą Dijokaitę (3gA), iš dvyliktokų – Laurynas Šukys (4gR).

Mūsų matematikams vėl šypsojosi fortūna ir rajone vykusioje vyresniųjų klasių mokinių olimpiadoje: niekas neaplenkė devintokų Luko Mazgelio (1gB) ir Dariaus Garuolio (1gA) bei vienuoliktokės Ritos Dijokaitės (3gA). Pradžiugino ir dvyliktokai – antrą vietą užėmė Laurynas Šukys (4gR), o Juliui Paradnikui (4gR), geriausiai pasirodžiusiams rajone, savo išskirtinius gebėjimus teks atskleisti respublikinėje olimpiadoje Panevėžyje. Sveikiname!

Nors pro langą vis dažniau pažvelgia pavasario saulutė, mokiniai dar negali atsipalaiduoti, nes ne už kalnų ir mažųjų rajoninė olimpiada (6-8 klasių) bei „Kengūros“ konkursas. Linkime sėkmės bei nepasiklysti klaidžiuose metematikos labirintuose.

Justina Daščioraitė, 2gA klasės mokinė.
Nuotraukos Rimanto Garuolio.

Numatytų renginių nėra.

"Žmogaus elgesys yra vardiklis, o nuomonė apie save – skaitiklis. Kuo didesnis skaitiklis, tuo žmogus nemalonesnis kitiems."
L. Tolstojus