Protų mūšio vedėjai Justina ir Eitvydas

2014-ieji metai paskelbti Kristijono Donelaičio metais, minint lietuvių grožinės literatūros pradininko, poemos „Metai“ autoriaus 300-ąsias gimimo metines. Kristijonas Donelaitis sukūrė pirmą svarbų meninį tekstą, paliudijusį lietuvių literatūros buvimą. Jo vardą bei poemą „Metai“ žinojo ir vertino Adomas Mickevičius, Johanas Volfgangas Gėtė, Maironis ir kiti garsūs klasikai. Poeto kūryboje glūdi daugelio mūsų literatūrinių tradicijų ištakos, iš jos buvo mokomasi ir ja žavimasi ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse.

Šeštokų komanda

Mūsų gimnazijoje šiai sukakčiai paminėti vyko protų mūšis. Renginį pradėjo šaunūs vienuoliktokai Eitvydas Vanagas ir Justina Šinkūnaitė, žodžiais iš K. Donelaičio poemos „Metai”: „Sveiks, svieteli margs! šventes pavasario šventęs. Sveiks ir tu, žmogau! sulaukęs vasarą mielą“. Renginio pradžioje abiturientas Augustinas Šukys drąsiai ir išraiškingai padeklamavo ištrauką iš Justino Marcinkevičiaus poemos „Donelaitis“. Prieš prasidedant proto mūšiui, devintokės Kamilė Matiukaitė, Kornelija Pupeikytė ir Samanta Valiukaitė perskaitė trumpus pranešimus apie poeto gyvenimą, kūrybą ir jo atminimo įamžinimą. Iš pateiktos medžiagos ir buvo sudaryti klausimai, todėl dalyviai turėjo labai atidžiai visko klausytis ir įsidėmėti.

8a klasės komanda

Protų mūšio dalyvės – keturios komandos iš 6, 7, 8a ir 8b klasių. Smagu, kad komandos atėjo pasitempusios, kai kurios net aprangą prisiderinusios. Išsiskyrė 8a ir 6 klasės apranga, o septintokų palaikymo komanda irgi buvo pasipuošusi. Sirgaliai turėjo plakatus, šūkius, vėliavėles, nes žinojo, kad už aistringą sirgalių palaikymą komanda gaus papildomų taškų.

Pirmoji užduotis – komandos prisistatymas donelaitiškai. Visi pasirodymai buvo puikūs, šmaikštūs, kūrybingi. Komandų prisistatymus ir atsakymus vertino Kristijono Donelaičio žinovai ir mylėtojai – abiturientai Adelė Vaitukaitytė, Augustinas Šukys ir Eitvydas Merkis.

Pirmosios vietos laimėtoja – 7 klasė

Iš viso komandos turėjo įveikti keturias užduotis: atsakyti į septynis klausimus, sudėlioti paveikslėlį iš duotų dalių, atspėti, iš kurios poemos „Metai“ dalies yra skaitomas tekstas. O kol komandos kaupėsi, ruošėsi, vertinimo komisijos narys Eitvydas Merkis padeklamavo ištrauką iš poemos „Metai“. Taip pat žiūrovus linksmino gimnazijos mergaičių ansamblis bei solistė Gabija Malažinskaitė, kuri atliko lietuvių liaudies dainą „Už žalių miškelių“. Po visų užduočių kiekviena komanda nekantriai laukė komisijos žodžio, kuri turėjo pranešti šio protų mūšio nugalėtojus. Taigi, suskaičiavus visus balus paaiškėjo, jog nugalėtoja tapo 7 klasės merginų komanda. Antra liko 8a komanda, trečia – šeštokės. Gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma visoms komandoms įteikė padėkas ir saldžiausias dovanas. Už jas dėkojame nuolatiniam gimnazijos rėmėjui AB „Vasaknos“ ir jos vadovui Algirdui Šiukščiui.

Protų mūšis buvo tikrai šaunus, įdomus, neprailgo nei dalyviams, nei žiūrovams. Šis renginys – puiki galimybė dar daugiau sužinoti apie Kristijoną Donelaitį bei jo žinomiausią poemą „Metai“.

Gaudvilė Juodkaitė, IVga kl.
Alvydo Stausko nuotraukos.

"Jei nebėgioji, kol sveikas, teks bėgioti, kai susirgsi."
Horacijus