Linksma pradinukams

Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001-ųjų metų rugsėjo 26-ąją minima Europos kalbų diena. Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš Europos vertybių, skatinti kalbų mokymosi įvairovę, ugdyti pagarbą visoms Europos kalboms. Juk kalbos mokėjimas – tai ne tik žodžiai, tai ir galimybė pajusti kitą kultūrą, pamatyti pasaulį kitomis akimis.

Svečiuose pas antrokus

Spartėjant globalizacijai, nuolatos vyksta žmonių migravimas po skirtingas šalis, tad svetimos kalbos mokėjimas tampa privalumu. Kalbos atveria duris ir suteikia naujų asmeninio ir profesinio tobulėjimo galimybių. Daugiakalbystė įvairiose mūsų visuomenės srityse darosi vis paklausesnė. Europos piliečiai vis daugiau keliauja, tad dažnai dalį gyvenimo praleidžia toli nuo savo gimtos šalies. Gebėjimas suprasti įvairias kalbas ir būti suprastam tampa kasdienio gyvenimo būtinybe.

Viktorina

Kaip kiekvienais metais, mūsų gimnazija paminėjo šią dieną. Vos tik įžengus pro mokyklos duris, akis patraukė iškabinti spalvingi plakatai. Ant kiekvieno kabineto durų buvo prilipinti lapeliai su žodžiu „labas“ įvairioms kalbomis: angliškai, prancūziškai, rusiškai, vokiškai, daniškai, latviškai, estiškai, norvegiškai ir kitomis. Per pertraukas nuotaiką skaidrino įvairiomis kalbomis skambanti muzika. Fojė mažieji, susikibę už rankučių, šoko ratelius. Dvyliktokai, šio renginio organizatoriai, mokiniams pasakojo apie kalbas, o paskui vyko viktorina. Klausimų buvo įvairių: ir lengvesnių, ir sunkesnių. Pačių mažiausiųjų buvo klausinėjama, kokias jie žino Europos kalbas ir kokius moka žodžius. Buvo rodoma šalies vėliava, o mokiniai turėjo pasakyti, kokia tai šalis. Kai kuriems teko ir lengvesnės užduotėlės: pasakyti tris žodžius, jiems patinkančia užsienio kalba, pasisveikinti ar padėkoti. Vyresniųjų buvo prašoma pasakyti, kiek dabar yra valandų, kokia šiandien data. Tad teko pamąstyti, pasukti galveles, o uolieji buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Per pamokas dvyliktokai lankėsi klasėse, praplėsdami mokinių žinias, skatindami mokytis ir domėtis užsienio kalbomis.

Tad belieka tik džiaugtis prasmingai praleista diena ir tuo, kad mokytis kalbų gali būti ne tik naudinga, bet ir įdomu.

Digna Kundavičiūtė, Iga klasės mokinė.
Nuotr. Indrės Pupeikytės.

"Jei nebėgioji, kol sveikas, teks bėgioti, kai susirgsi."
Horacijus