Rudeniniame rytmetyje

Paskutinę dieną prieš atostogas mūsų ketvirtokai sugalvojo praleisti ne taip rimtai, šiek tiek pailsėdami nuo mokslų. Jie surengė „Rudeninį rytmetį“ ir pakvietė mūsų gimnazijos mažiausius jame sudalyvauti.

Renginio vedėjos – šeimininkės

Ketvirtokai, užsidėję daržovių kaukes, rytmetį pradėjo linksma daina. „Čeža lapai man po kojų../ Rudenėli, tau dėkoju už kraitelę obuolių – raudonšonių, didelių...“, – smagiai dainą traukė ketvirtokai. Po dainos kiekviena daržovė pristatė. Čia puikavosi morka, dvi bulvės, žirniai, kopūstas, agurkas, svogūnas. Atskrido ir dvi bitutės, kurios stebėjosi, kodėl čia taip šalta. Su pilna pintine rudonšonių obuolių atėjo ir trys šeimininkės. Jos ir buvo rytmečio vedėjos.

Kiekviena daržovė papasakojo apie save, pasigyrė, kuo jos naudingos mūsų organizmui. Tuomet ketvirtokai pažėrė įvairiausių mįsles. Visi pradinukai labai aktyviai dalyvavo, kėlė rankas bandė įminti kiekvieną mįslę. Žinoma, ne už dyka. Už kiekvieną įmintą mįslę vaikai gaudavo po prizą – saldainį. Todėl visi iki vieno stengėsi mąstyti, o kai kurie – atspėti mįslę. Buvo ir tokių, kurie elgėsi nesąžiningai, nekėlė rankų, atsakinėjo iš vietos ir pyko, kai negaudavo saldainių. Labai puiku, jog buvo nemažai vaikų, kurie įminė net po 3 ir daugiau mįslių ir džiaugėsi saldžiais prizais. Buvo labai smagu žiūrėti į priešmokyklinukus ir pirmokėlius, kurie įdėmiai klausė, stengėsi ir aktyviai dalyvavo ketvirtokų suorganizuotame rytmetyje.

Šis renginys suteikė galimybę įdomiai praleisti laiką, atsipalaiduoti bei skatino vaikus kūrybiškai mąstyti. Juk mažieji dar taip nori pasireikšti ir būti įvertinti.

Neda Kuzmaitė, Iga klasė.
Nuotraukos Ilonos Pužienės.

"Vairuotojas – pati pavojingiausia automobilio dalis."
?