Šeštokai su viešniomis
Šeštokai su viešniomis

Šiandieninė mokykla siekia ne tik suteikti mokiniams įvairių sričių žinių, gebėjimų, bet ir ugdyti vertybines nuostatas. Viena iš jos funkcijų – orientuoti mokinį į sveiko gyvenimo vertybių pasaulį, kurio pažinimas padeda pajausti prasmingo gyvenimo grožį, rasti aktyvaus kūrybingo gyvenimo prasmę.

Savo stalą pristato septintokai
Savo stalą pristato septintokai

Lapkričio pradžioje mūsų gimnazijos sveikatos priežiūros specialistės Ligitos Gaulytės dėka 1-7 klasių mokiniams vyko Sveikos gyvensenos diena. Į svečius atvyko Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyriaus atstovės Neringa Šedytė ir Daiva Buterlevičiūtė.

Per antrą pamoką su penktos klasės mokiniais vyko diskusija „Kodėl svarbu būti sveikam.“ Diskusijos tikslas, kad būtų kuo mažiau tingių, traškučiais besimėgaujančių jaunuolių.

Kūrybingumu stebino šeštokės
Kūrybingumu stebino šeštokės

Per trečią ir ketvirtą pamokas pradinių klasių mokiniams vyko pokalbiai apie asmens higieną. Asmens higienos įgūdžiai dažniausiai susiformuoja vaikystėje tėvų, senelių ir mokytojų dėka. Higienos įgūdžius vaikams reikia priminti nuolat, juk ant kiekvieno žmogaus odos nuolat gyvena ir dauginasi įvairios bakterijos, virusai, grybeliai, kurie įgyjami liečiant įvairius paviršius (pavyzdžiui, durų rankenas, laiptų turėklus, knygas, rašiklius ir kitus bendro naudojimo daiktus), bendraujant su  žmonėmis, glostant gyvūnus. Kad nesusirgtumėme užkrečiamomis ligomis, itin svarbu laikytis pagrindinių higienos taisyklių. Būtent su vaikais apie tai ir buvo kalbama. 

Gausus vaišių stalas
Gausus vaišių stalas

Su šeštokais ir septintokais viešnios iš Ignalinos kalbėjo apie sveiką mitybą.  Mokiniai išgirdo patarimus, kaip sveikai maitintis bei derinti maistą. Jie sužinojo, kokia maisto produktų įtaka savijautai, kodėl augančiam organizmui labai svarbūs pusryčiai, kodėl per dieną reikia gerti kuo daugiau vandens. Paaugliams buvo priminta, kad reikia valgyti keturis kartus per dieną neužkandžiaujant ir kuo mažiau sėdėti, o daugiau judėti.

Mokiniai paruošė stalus su sveiku ir natūraliu maistu, kurį skanavo kartu su iš Ignalinos rajono savivaldybės sveikatos biuro atvykusiomis viešniomis. Kūrybingi ir išradingi gimnazistai pateikė įvairiausių patiekalų: ant vaišių stalo puikavosi morkų ir obuolių pyragai, sveikuoliški sausainiai ir moliūgų saldainiai, naminė duona, sūris, salotos ir malonūs akims bei skrandžiui kiti skanėstai. Visi vaišinosi čiobrelių arbata, šviežiai spaustomis sultimis.

Po šio renginio mokiniai dar kartą įsitikino, kad sveika mityba – sveikatos pagrindas.

Vismantė Sinkevičiūtė, 7 klasė.
Nuotraukos N. Šedytės ir D. Buterlevičiūtės.

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Kuklus ir be turto linksmas, pasipūtęs ir su turtais niūrus."
Kinų patarlė

Orai