Vaikai susipažįsta su Metų knygomis

Ką mums reiškia knyga? Gal tai pramoga, laisvalaikio leidimas, o gal tai žinių šaltinis? Vieniems knyga yra didžiausia vertybė, kitiems tai tik susiūti popieriaus lapai... Šių metų sausio-vasario mėnesiais Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje vyko knygų Gintarės Adomaitytės „Čiobrelių dvaras“ , Jurgos Baltrukonytės „Torčiukas ant debesėlio“, Danguolės Kandrotienės „Spintos istorijos“, Kotrynos Zylės „Milžinas Mažylis“ ir Linos Žutautės „Ferdinandas ir Pū. Žygis į Australiją“ pristatymas.

Renginyje dalyvavo 2-4 klasių mokiniai. Mažieji dalyviai klausėsi ištraukų iš knygų, kurias skaitė aktoriai (transliacijos per LRT). Taip pat atsirado ir savanorių vaikučių, kurie norėjo garsiai paskaityti klasės draugams, ir drąsiai galėjo tai padaryti. Jaunieji mūsų skaitytojai ir dailininkai piešė Mėlynių princesę, Žemuogių karalienę, Aviečių grafienę ir Čiobrelių dvaro kavalierių.

Labai įdomi pradinukams knyga Jurgos Baltrukonytės „Torčiukas ant debesėlio“, kurios pagrindinė knygų herojė – mergaitė, vardu Paula, jos draugai agurkėlis Limpačkiukas, dinozauras Mėsėdis, močiutė Negailikė, šuniukai Bitė ir Spurga.

Vyksta balsavimas

Taip pat vaikus sudomino Danguolės Kandrotienės knyga „Spintos istorijos“. Įrašo ištrauką skaitė aktorė Dalia Morozovaitė. Pagrindinė knygos veikėja - septynerių metų mergaitė Emilija, be galo smalsi ir turinti lakią fantaziją. Mergaitė kalbėdamasi su spintoje sugrūstais daiktais sužinojo savo šeimos istoriją.

Rašytojos Kotrynos Zylės knygoje „Milžinas Mažylis“ pasakojama apie knygos veikėjus : laumes, kaukučius, aitvarus, vandenų dvasias ir kitas lietuvių mitines būtybes. Pradinukai garsiai skaitė ištraukas iš šios knygos. Bet knyga mažųjų nesudomino...

Labai įdomi mokiniams pasirodė Linos Žutautės knyga „Ferdinandas ir Pū. Žygis į Australiją“. Vaikus sužavėjo knygos herojai : višta Petunija, katinas Ferdinandas, šuo Pukselis. Višta Petunija spoksodama televizorių įsimyli strutį ir nutaria jį surasti. Visa trijulė keliauja į Australiją, bet grįžę namo supranta, kad stručiai – strutėms, katinai – katėms, gaidžiai – vištoms. Knygoje daug linksmų nuotykių.

Norisi atidžiau susipažinti su knyga

Mažiausiai dėmesio sulaukė Gintarės Adomaitytės knyga „Čiobrelių dvaras“ . Joje pasakojama apie paežerės vaikus Rytį ir Vakarę, kuri su mama traukiniu iškeliauja į Vilnių. Sostinė, pamatyta vaiko akimis, šeimos santykiai, miesto ir gamtos dermė – tai pagrindinės ašys, padedančios atskleisti įdomų Vakarės charakterį. Paežerės namuose likęs Rytis kartu su tėčiu, kaimo mokytoju, bando suvokti, kas yra poezija, kurią skaitant lyg sušlama kas, suvaitoja, atsiveria slaptos durys, driekiasi šešėliai. Kadangi knyga nėra labai lengva, nėra labai vaikiška, gal kiek sunkiai suprantama tokio amžiaus vaikams, tai ji ir nepelnė vaikų simpatijų.

Knygos rinkimai buvo labai smagūs. Daugybė vaikučių subėgo į mokyklos skaityklą, gavo po akmenuką ir metė jį į indelį prie knygos. Jau nuo pirmos minutės buvo aišku kuri knyga pirmauja. Balsavimo rezultatai tokie :

Jurga Baltrukonytė „Torčiukas ant debesėlio“ (22 balsai)

Lina Žutautė „Ferdinandas ir Pū. Žygis į Australiją“ (17 balsų)

Danguolė Kandrotienė „Spintos istorijos“ (6 balsai)

Gintarė Adomaitytė „Čiobrelių dvaras“ ir Kotryna Zylė „Milžinas Mažylis“ (po 2 balsus).

Džiaugiamės, kad vaikučiai taip noriai ir entuziastingai dalyvavo knygų rinkimuose. Tikėkimės, kad bus išrinkta geriausia knyga! Jei norite įsitikini, kuri knyga jums yra geriausia, paskaitykite patys. Juk tai ne tik proga perskaityti gerą knyga, bet ir šaunus laiko praleidimas!

Kornelija Pupeikytė, IIg. kl.

"Jei du žmonės sutinka dėl visko, galite būti tikri, jog tik vienas iš jų mąsto."
L. B. J. dėsnis