Gyva Lietuvos vėliava

Tu turi mažą gražią gimtinę.
Valgai duonelę jos kasdieninę.
Turiu broliuką, mamą ir tėtį,
Žalią kiemelį pabėginėti.
Tavo takelis šiltas, saulėtas
Veda per lauką, pievas gėlėtas.
S. Kaknevičienė

Vasario 16-oji brangi kiekvienam iš mūsų, mes sveikiname vieni kitus, didžiuojamės, kad esame lietuviai. Čia mūsų namai, čia mūsų Tėvynė.

Vasario 9-13 dienomis gimnazijoje organizavome tęstinį projektą „Lietuva – Tėvyne mūsų“, skirtą Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai Vasario 16-ajai. Renginiai buvos skirti priešmokyklinės grupės ugdytiniams ir pradinių klasių mokiniams. Vaikai žiūrėjo režisieriaus Arvydo Baryso filmą „Įsimilėję Lietuvą“. Po filmo vyko pokalbiai, kuo garsi Lietuva. Mes didžiuojamės, kad mūsų tėvynės gražia gamta, graži gimtoji kalba, daug architektūros paminklų ir įspūdingų pilių. Vaikai aktyviai dalyvavo diskusijoje apie etnografinius regionus ir jų puoselėjamas tradicijas. Vėliau vaikai noriai piešė. Vaikų piešiniuose - Lietuvos gamta su žaliais laukais ir miškais, srauniomis upėmis ir žydraakiais ežerais, gyvūnija ir augmenija. Čia ir Dusetas su Sartų ežeru galima pamatyti, ir Gedimino pilį su trispalve. Kokia graži ir įvairiaspalvė parodėlė „Mano Tėvynė“.

Piešinių parodėlė

Vasario 12 dieną kiekvienos klasės mokiniams buvo duotos užduotys apie Lietuvos simbolius, istoriją, etnografinius rajonus. Vaikai stengėsi kuo daugiau sužinoti apie Lietuvą ir pasitikrinti savo žinias atlikdami užduotis. Sumaniausieji buvo apdovanoti prizais.

Vasario 13 dieną vyko pilietiškumo akcija „Mano Tėvynė“. Jos metu pasakojome, kuo Vasario 16-oji yra brangi kiekvienam iš mūsų. Vaikai žiūrėjo filmuką, kuris priminė istorinius faktus apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą. Kiekvienas vaikas išsikirpo vėliavos spalvų širdeles. Visus pakvietėme į sporto salę, kur vaikai sudarė „gyvą vėliavą“ iš širdelių. Visi kartu pakiliai skandavo žodį „Lietuva“, įkvėpti džiugios ir prasmingos Vasario 16-osios šventės.

Lilia Semionova ir Gitana Šuminienė,
renginio organizatorės, pradinių klasių mokytojos.

"Niekas nemėgsta žmogaus, atnešančio blogas žinias."
Sofoklis