Prisistato šeštokai
Prisistato šeštokai

Lapkričio 8-oji minima kaip Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos gyventojai raginami atkreipti ypatingą dėmesį į sveiką, subalansuotą mitybą bei stengiamasi suformuoti teisingą vaikų ir suaugusiųjų požiūrį į tinkamos mitybos pagrindus. Niekam nėra paslaptis, jog vaisiai ir daržovės yra tiesus kelias sveikos gyvensenos link.

Kad mokiniai daugiau sužinotų apie vaisių ir daržovių naudą sveikatai, kaip tapti sveikiems ir stipriems, gimnazijos sveikatos specialistė Ligita Gaulytė bei socialinė pedagogė Jurgita Kazlienė ėmėsi iniciatyvos. Jos 5-8 klasių mokinius pakvietė dalyvauti popietėje „Vaisiai ir daržovės ant mūsų stalo“. O kad būtų smagiau, pasiūlė pasivaržyti. Auklėtojų padedami mokiniai ėmė rimtai ir atskingai ruoštis. Kiekviena komanda turėjo atlikti namų darbus: sugalvoti komandos pavadinimą, prisistatyti bei iš paskirtos daržovės ar vaisiaus paruošti termiškai neapdorotą patiekalą.

Penktokų komanda
Penktokų komanda

Tik įžengus į valgyklą visus pasitiko spalvingai dekoruoti stalai, skaniai kvepiantys patiekalai ir puikiai nusiteikę, į vaisius bei daržoves įsijautę mokiniai. Varžytuvėse dalyvavo keturios komandos, kiekvieną sudarė  šeši drąsiausi ir kūrybingiausi nariai. Mokinių varžytuves stebėjo ir komentavo vertinimo komisija, kurią sudarė viešnia iš Zarasų Svetlana Vilkauskienė, sveikatos stiprinimo specialistė, Ligita Gaulytė, Jurgita Kazlienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vanda Normantienė. Varžybos prasidėjo ne tik šmaikšciais komandų prisistatymais, bet ir informatyviais pasakojimais apie jų atstovaujamą vaisių ar daržovę. Žiūrovai galėjo prisiminti burokėlių, morkų, obuolių ir moliūgų naudą.

Varžytuvėse vaikinai demonstravo  rankų miklumą skusdami bulvę, merginos tikrinosi, kuri iš jų yra taikliausia riešutų mėtymo užduotyje. Kai kuriems teko užrištomis akimis pasakyti, kokią daržovę ragauja. Viena užduotis buvo skirta ir komandų kapitonams. Jie į pateiktus klausimus turėjo atsakyti Taip arba Ne. Taip pat komanda turėjo parodyti savo kulinarinius sugebėjimus ir pačių pagamintais patiekalais pavaišinti komisijos narius ir žiūrovus.

Aštuntokai skuta bulves
Aštuntokai skuta bulves

Taigi, nors ir mažiausi, bet tikrai ne silpniausi, sveikiausia ir daugiausiai nusimanančia komanda apie daržoves ir vaisius tapo penktokai! Antri liko aštuntokai, labai įspūdingai pasipuošę ir vieninteliai taikliai mėtę riešutus. Puikiai pasirodė ir kiti. Visi buvo apdovanoti Padėkos raštais bei „sveikais“ ir naudingais prizais. Popietėje netrūko nuotaikingų pokštų, vaikų juoko bei naudingos informacijos

Sveikiname juos ir linkime ateityje nepamiršti daržovių naudos organizmui ir teisingai maitintis. Labai džiugu, jog gimnazijoje atkreipiame dėmesį ir į tokias mažai žinomas dienas, jas paminime ir tikrai smagiai praleidžiame laiką! Tikiuosi ir labai noriu, jog tokių popiečių mūsų gimnazijoje padaugėtų ir jos taptų ne tik gero laiko praleidimo dalimi, bet turėtų ir edukacinę vertę. Dėkojame mokytojams ir mokiniams, prisidėjusiems prie šios dienos paminėjimo bei priminusiems priežodį: „Gyvenkime ne tam, kad valgytume, o valgykime tam, kad gyventume“.

Neda Kuzmaitė, IVg klasės mokinė.
Nuotraukos autorės

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Žmogus, norintis vadovauti orkestrui, privalo atsukti miniai nugarą."
Dž. Kukas

Orai