Apie kalbą mažiesiems
Apie kalbą mažiesiems

Kalba – žmogaus turtas. Tai svarbiausia žmonių bendravimo priemonė. Be jos negali būti pažangos, visuomenės, kultūros. Per gimtąją kalbą žmogus susijęs ne tik su savąja valstybe, bet ir su sava tauta.

Kūrybinės dirbtuvėlės
Kūrybinės dirbtuvėlės

Kaip kiekvienais metais mūsų gimnazija pamini Europos kalbų dieną. Taigi rugsėjo 26 dieną ją paruošėme mes, III g klasės mokiniai. Visa klasė draugiškai kūrėme plakatus, skirtus šiai dienai paminėti ir jais papuošėme gimnazijos fojė. O kad šventė jaustųsi einant mokyklos koridoriais, ant visų kabinetų durų priklijavome popierines lenteles, ant kurių buvo užrašytas ir išverstas įvairiomis Europos kalbomis žodis „kalba“.

Turėjome parengti  klausimų apie įvairias Europos kalbas. Juos pateikėme mokiniams nuo pačių mažiausių – pradinukų iki devintokų. Jie buvo įvairūs: „Kiek iš viso yra kalbų­?“ (apie 200); „Ar visose šalyse yra vienodos valiutos­?“ (ne); „Kiek yra Europos Sąjungos narių?“ (28). Visi, aktyviai dalyvavę viktorinoje ir atsakę teisingai, buvo apdovanoti saldainiais. O kad ir mokytojai neliktų nuskriausti, jiems parengėme brošiūras apie kalbas.

Piešiame svajonę
Piešiame svajonę

Taip pat visi pradinukai per pertrauką buvo įtraukti į plakato piešimą šios šventės tema. Vaikams nestigo fantazijos ir jie laisvai vaizdavo debesis su Europos šalių vėliavomis, piešė save svajonių šalyse, ten, kur galbūt norėtų gyventi. Žinoma, šventinė atmosfera jautėsi visų pertraukų metu, nes buvo leidžiama muzika, per ilgąją pertrauką visi mokiniai buvo įtraukti į viktoriną, kurią sudarė muzikiniai ir paprasti klausimai, skirti Europos kalbų dienai.

Manau, kad ši šventė visiems buvo įsimintina, įdomi ir linksma. Norėtųsi, kad tokie renginukai žadintų  mokinius norą mokytis kuo daugiau užsienio kalbų, nes tik jų mokėjimo dėka atsiveria platūs Europos vartai, leidžiantys pažinti pasaulį, drąsiai išbandyti įvairius darbus skirtingose šalyse. Tikiuosi, ši tradicija mūsų mokykloje minėti Europos kalbų dieną nebus pamiršta ir ateity.

Goda Judita Kazlaitė, III g kl.
Nuotr. Adelės Krikščionaitytės

Artėja

Šiuo metu įrašų nėra

Dienynas

Dirbę pedagogai

Mintys

"Dykaduoniai visada dideli plepiai: kuo mažiau galvoji, tuo daugiau kalbi."
Š. Monteskjė

Orai